به تازگي امكان نظر دادن و امتياز دادن به كتابها فراهم شده است.
   
<<صفحه قبل  [1] [2] [3] [4] [5] [6] صفحه بعد>>
                   
 نام : هندسه مسطحه/مقدمه‌ای بر هندسه نوین مثلث و دایره
توضيحات: پدیدآورنده: ناتان، آلتشیرکورت
ترجمه: دیانی، محمود؛ تابش، یحیی؛ کرمزاده، امیدعلی
انتشارات: فاطمی
چاپ پنجم: 1386
قیمت: 3200 تومان، 262 صفحه

نظر ما درباره‌ی کتاب:

مخاطبین:
علاقه‌مندان به المپیاد ریاضی
پیش‌نیاز:
کتب هندسه‌ی ریاضی دبیرستانی

فهرست مطالب:
ترسیم‌های هندسی، تشابه و تجانس، ویژگی‌های مثلث، چهارظلعی‌ها، خط سیمسون، تقسیم همساز، انعکاس، هندسه‌ی نوین مثلث

پیش‌گفتار:
دانش‌اموزی که مطالعه‌ی این کتاب را آغاز می‌کند باید کتاب‌های هندسه‌ی دوره‌ی دبیرستان را در دسترس داشته باشد. هرگاه در کتاب حاضر، به طور ضمنی یا صریح، به گزاره‌ای از هندسه‌ی مقدماتی ارجاع شود، دانش‌اموز باید گزاره‌ی مورد نظر را بیابد و بیان دقیق آن را در دفتری که به همین منظور تهیه کرده است یا در حاشیه‌ی کتاب یادداشت کند. بهتر است در حاشیه‌ی کتاب هندسه‌ی مقدماتی نیز گزاره‌هایی که در کتاب حاضر به آن‌ها ارجاع شده است مشخص شوند.
در جای جای این کتاب به بخش‌های قبلی ارجاع شده است. مثلاً در بند 189 به بند 73 ارجاع شده است. این‌گونه سیستم ارجاع به مطالب بعدی در دوره کردن مطلب سودمند است و ممکن است موجب شود که مطالب کتاب با سهولت بیش‌تری فهمیده شوند.
دانش‌اموز باید برای حصول اطمینان از درک مسئله، صورت آن را بدون استفاده از کتاب تکرار کند یا بهتر آن است که صورت مسئله را از حفظ بنویسد. گذشته از این باید معنی جمله‌هایی را که نوشته یا بیان شده‌اند به قدری خوب بداند که بتواند با بیان خود مسئله را برای کسی که اطلاعات لازم را دارد اما قبلاً هرگز صورت مسئله را نشنیده است شرح دهد.
سرانجام ترسیم شکل مربوط به مسئله امری ضروری است. معمولاً شکل ساده‌ای که فقط با دست رسم شود کفایت می‌کند. در بعضی موارد ممکن است شکل دقیق بسیار الهام بخش باشد

نشانی ناشر:
تهران- خیابان دکتر فاطمی- شماره‌ی 159

صندوق پستی: 14146

تلفن: 88961422- 88964770

فاکس:88956258

پست الکترونیکی: info@fatemi.ir

نظرات  ( 1 )  نظر امتيازات امتياز بده:
 نام : المپیادهای ریاضی بین‌المللی- دوره‌ی کامل: 1959 تا 2001
توضيحات: پدیدآورندگان: گرایتزر، سموئل؛ کلمکین، موری؛ شولز، جان
ترجمه: وحیدی اصل، محمد قاسم
انتشارات: مبتکران
چاپ: بهار 1381
قیمت: 3400 تومان- 556 صفحه

نظر ما درباره‌ی کتاب:

مخاطبین:
علاقه‌مندان به المپیاد ریاضی

پیش‌نیاز:
کتب ریاضی دبیرستانی

فهرست مطالب:
سؤال‌ها و پاسخ‌های تشریحی سال‌های 1959 تا 2001- جبر- نظریه‌ی اعداد- هندسه‌ی مسطحه- هندسه‌ی فضایی- نامساوی‌های هندسی- نامساوی‌ها- ترکیبات، احتمال

پیش‌گفتار:
کتاب المپیاد های ریاضی بین المللی برای نخستین بار در سال 1381 توسط انتشارات مبتکران به چاپ رسید.در این کتاب مسایل و راه حل المپیاد های ریاضی بین المللی از سال 1959 تا سال 2001 به همراه پاسخ آنها گرد آوری شده است .ضمنا تعدادی مسایل تکمیلی در هر یک از بخشهای جبر، نظریه اعداد، هندسه مسطحه، هندسه فضایی، نامساویهای هندسی، نامساویها، ترکیبیات و احتمال آمده است.
این کتاب به افرادی توصیه می شود که در زمینه المپیاد تجربه زیادی دارند و هم اکنون خود را برای مرحله دوم یا بالاتر آماده می کنند.

نشانی ناشر:خیابان انقلاب- خیابان فخررازی- خیابان وحید نظری- پلاک 119

صندوق پستی: 1314764961

تلفن: 66498998
فاکس: 92-6954390
نشانی الکترونیکی:

نظرات  ( 2 )  نظر امتيازات امتياز بده:
 نام : هندسه‌ی اعداد مختلط
توضيحات: پدیدآورندگان: احمدلو، مهران؛ آجرلو، امیر
ترجمه:
انتشارات: دانش‌پژوهان جوان
چاپ اول: پائیز 1383
قیمت: 1400 تومان- 113 صفحه

نظر ما درباره‌ی کتاب:

مخاطبین:
علاقه‌مندان به المپیاد ریاضی
پیش‌نیاز:
کتب ریاضی دبیرستانی
فهرست مطالب:
اعداد مختلط- عنصرهای اساسی هندسی- مثلث و اجزای آن- تبدیلات هندسی- چهارضلعی‌ها و n ضلعی‌ها- همخط بودن و همدایره بودن- بردارها در صفحه‌ی اعداد مختلط- مسائل بدون حل
پیش‌گفتار:
یکی از تکنیک‌های پرقدرت در رویارویی با مسائل هندسه، استفاده از اعداد مختلط است. اعداد مختلط، با دارا بودن هم‌زمان دو چهره‌ی جبری و برداری، امکان استفاده‌ی توام از تکنیک‌های هندسه‌ی تحلیلی و جبر و تکنیک‌های هندسه‌ی برداری را فراهم می‌آورد.
کتاب سرشار از مسائل و تمرین‌های متنوعی است که از میان مسائل المپیادهای ریاضی داخلی و خارجی گلچین شده و یا بعضاً توسط مؤلفین طراحی شده‌اند. همچنین قضایای مهم و اساسی هندسه‌ی کلاسیک به زبان اعداد مختلط بیان و اثبات شده‌است.
نشانی ناشر:
خیابان انقلاب- خیابان منیری جاوید- نبش لبافی‌نژاد- پلاک177
صندوق پستی:
تلفن: 66498998
فاکس: 66967012
نشانی الکترونیکی:

نظرات  ( 0 )  نظر امتيازات امتياز بده:
 نام : برگزیده‌ی مساله‌های جبر و آنالیز
توضيحات: پدیدآورنده: حمیدی، ارشک
ترجمه:
انتشارات: فاطمی
چاپ دوم: 1378
قیمت: 1600 تومان، 370 صفحه

نظر ما درباره‌ی کتاب:

مخاطبین:
علاقه‌مندان به المپیاد ریاضی
پیش‌نیاز:
کتب ریاضی دبیرستانی

فهرست مطالب:
مسأله‌های نابرابری‌ها- معادله‌ها و دستگاه‌ها- ریشه‌ی چند جمله‌ای‌ها- چند جمله‌ای‌ها- دنباله‌ها- تابع‌ها- مسأله‌های گوناگون- راه حل مسأله‌ها
پیش‌گفتار:
این کتاب شامل مسأله‌هایی از جبر و آنالیز است که از منابعی ممتاز انتخاب شده‌اند. مسآله‌هایی که ریاضیدانان و طراحان برجسته‌ی مسآله‌های ریاضی آن‌ها را طرح کرده‌اند. فهرست این منابع در پایان این کتاب آمده است. از مسآله‌های مسابقه‌های ریاضی پوتنام (بین سال‌های 1950 تا 1995) هم استفاده کرده‌ایم.
در این کتاب مسأله‌ها را در شش فصل مستقل از یکدیگر به‌گونه‌ای تنظیم کرده‌ایم که برای دانش‌اموزان ما مفید باشد. ترتیب مسآله‌ها در فصل‌های یک تا پنج از ساده به دشوار است، اما در فصل ششم مسأله‌ها ترتیب مشخصی ندارد. توجه به این نکته ضروری است که میزان دشواری مسآله‌ها از دیدگاه‌های گوناگون متفاوت است و برای تعیین آن معیاری دقیق وجود ندارد.
راه‌حل همه‌ی مسآله‌ها را نیز آورده‌ایم، و برای برخی مسأله‌ها چند راه حل ذکر کرده‌ایم. این امر به خواننده کمک خواهد کرد با اندیشه‌های گوناگونی که منجر به راه حل مسأله‌هایی شده‌اند، و در نتیجه با روش‌های گوناگون مسأله حل کردن آشنا شود.
فرض کرده‌ایم خواننده با ریاضیات دبیرستان آشناست. بجز این مهم‌ترین مطالبی را که خواننده باید بداند در پیوست پایام کتاب آوردیم. البته این بدین معنی نیست که مسأله‌های این کتاب فقط ویژه‌ی انتخاب و تنظیم شده‌اند، بلکه دانشجویان و حتی ریاضیدانان هم با مسأله‌هایی آشنا خواهند شد که نسل‌های متعددی از ریاضیدانان و طراحان برجسته طرح کرده‌اند.

نشانی ناشر:
تهران- خیابان دکتر فاطمی- شماره‌ی 159
صندوق پستی: 14146
تلفن: 88961422- 88964770
فاکس:88956258
پست الکترونیکی: info@fatemi.irنظرات  ( 0 )  نظر امتيازات امتياز بده:
 نام : فنون مساله حل کردن
توضيحات: پدیدآورنده: کرانتس، استیون ج
ترجمه: اخباریفر، مهران
انتشارات: فاطمی
چاپ سوم: 1384
قیمت: 3100 تومان، 368 صفحه

نظر ما درباره‌ی کتاب:
کتاب «فنون مسأله حل کردن» برای همه‌ی کسانی که به آموختن روش‌های مسأله حل کردن علاقه‌مندند، چه مسأله‌های ریاضی و چه مسأله‌های غیر ریاضی است.
برای این منظور ، فنونی از قبیل استقرا، برهان خلف، روش اِفنا، قیاس، فرمول‌بندی مجدد و چند فن دیگر مسأله حل کردن آموزش داده شده است.
در انتهای هر فصل هم تمرین‌های متنوعی گنجانده شده است تا خواننده فرصتی برای سنجش میزان یادگیری خود داشته باشد.
مطالعه‌ی این کتاب به دانش‌اموزانی که علاقه‌مند به شرکت در مسابقه‌هایی از نوع المپیادهای ریاضی هستند، دبیران، دانشجویان و سایر علاقه‌مندان توصیه می‌شود
مخاطبین:
علاقه‌مندان به المپیاد ریاضی
پیش‌نیاز:
کتب ریاضی دبیرستانی

فهرست مطالب:
مفاهیم پایه- کاربرد استقرا- موضوع زوجیت- نگاهی عمیق‌تر به هندسه- هندسه‌ی مسطحه‌ی کلاسیک- هندسه‌ی تحلیلی- مسأله‌های هندسی گوناگون و نامتعارف- هندسه‌ی فضایی- مسأله‌های شمارشی- مسأله‌های مقدماتی از احتمالات- مسأله‌هایی پیچیده‌تر از احتمالات- باز هم درباره‌ی شمارش- مسأله‌ی کلاسیک ازدواج و ایده‌های مرتبط با آن- منطق ساده- بازی‌ها- مسیریابی و استفاده از زوجیت- مسأله‌های مرموز حساب- ریاضیات در سرگرمی‌ها- جبر و آنالیز- نابرابری‌ها- مثلثات و ایده‌های مربوط به آن- مسأله‌های گوناگون- رد شدن از رودخانه و تمرین‌های مشابه- چیزهای ناممکن- زندگی واقعی- ملاحظات مقدماتی- اشیای عادی- چند مورد پژوهی- به همراه راه‌حل مسائل شماره‌ی فرد
پیش‌گفتار:
هدف این کتاب آموزش اصول پایه‌ی مسأله حل کردن است، چه مسأله‌های ریاضی و چه مسأله‌های غیر ریاضی. بخش مهمی از کتاب برای آموزش ترجمه‌ی بحث‌های محاوره‌ای به داده‌های تحلیلی است. بخش مهم دیگری برای آموزش روش‌های مسأله حل کردن برای رو‌به‌رو شدن با گروه‌هایی از پرسش‌ها یا داده‌های تحلیلی است.
نشانی ناشر: تهران- خیابان دکتر فاطمی- شماره‌ی 159
صندوق پستی: 14146
تلفن: 88961422- 88964770
فاکس:88956258
پست الکترونیکی: info@fatemi.ir

نظرات  ( 0 )  نظر امتيازات امتياز بده:
 نام : آموزش کامل آنالیز ترکیبی: قابل استفاده‌ی دانش‌اموزان و داوطلبان کنکور دانشگاه‌ها و المپیاد
توضيحات: پدیدآورندگان: ؛ علی‌پور، علی‌رضا
مترجم: -
انتشارات: مؤسسه‌ی الگوی توسعه‌ی نمونه
چاپ آخر: - 860405. 340 صفحه
قیمت: 3000 تومان

پیش‌گفتار:
این کتاب در 8 فصل تنظیم شده است. شش فصل اول مربوط به مقدمات شمارش هستند و فصل‌های هفتم و هشتم کتاب به اصل لانه‌ی کبوتری و استقرای ریاضی اختصاص یافته است. هر فصل از چند بخش تشکیل شده‌است. در هر بخش علاوه بر توضیح درس تعداد قابل ملاحظه‌ای مسأله‌ی حل شده وجود دارد. در پایان هر بخش نیز تعدادی مسأله آورده شده است که برخی از آن‌ها مشابه مسأله‌های حل شده در متن هستند و حل آن‌ها برای تسلط بر موضوع بسیار مفید است. برخی از مسأله‌ها نیز که مشکل‌ترند با علامت ستاره مشخص شده‌اند. در پایان کتاب برای مسائل ساده و مسائلی که مشابه مسأله‌های حل شده در متن کتاب هستند. پاسخ و برای بقیه‌ی مسائل راه حل داده شده‌است. امیدوارم که هر دانش‌اموز بتواند در حد توان از مطالب این کتاب استفاده کند و از مطالعه‌و حل مسائل آن لذت ببرد و بر دانش خود بیافزاید.

نظر ما درباره‌ی کتاب:

مخاطبین:

پیش‌نیاز:


فهرست مطالب:
اصول شمارش- جایگشت‌ها- ترکیب‌ها و بسط دوجمله‌ای- جایگشت‌های باتکرار- ترکیب‌های باتکرار- اصول شمارش و عدم شمول- اصل لانه‌ی کبوتری- استقرای ریاضی- پاسخ، راهنمایی و راه‌حل
نشانی ناشر: تهران- میدان انقلاب- ابتدای کارگر جنوبی- ابتدای روانمهر- نبش بن‌بست دولتشاهی- ساختمان 231- واحد5
صندوق پستی:
تلفن:60-66963757
فاکس:
نشانی الکترونیکی: -
نشانی اینترنتی:


نظرات  ( 0 )  نظر امتيازات امتياز بده:
 نام : المپیادهای مقدماتی ریاضی: مرحله‌ی اول - از ابتدا تاکنون
توضيحات: توضیحات: پدیدآورندگان: آجرلو، امیر
مترجم: -
انتشارات: دانش‌پژوهان جوان
چاپ آخر: پاییز 1383 - 87 صفحه
قیمت: 1200 تومان

پیش‌گفتار:
در این کتاب، مجموعه‌ای کامل از سؤال‌ها و پاسخ‌های تشریحی مرحله‌ی اول المپیاد مقدماتی ریاضی ایران «از ابتدا تا کنون» بوده و برای عموم دانش‌اموزان علاقه‌مند به شرکت در المپیاد ریاضی به‌ویژه دانش‌اموزان سال اول دبیرستان و سال آخر دوره‌ی راهنمایی مفید می‌باشد.
المپیادهای مقدماتی ریاضی از سال 1380 بین دانش‌اموزان سال اول دبیرستان در سراسر کشور آغاز شد و دانش‌اموزان برگزیده‌ی این آزمون به مرحله‌ی دوم المپیاد کشوری - که به‌طور مشترک بین دانش‌اموزان سال‌های اول، دوم و سوم دبیرستان برگزار می‌شود - راه می‌یابند.
امید است که کتاب حاضر بتواند در راستای پرورش قوه‌ی خلاقیت و ابتکار دانش‌اموزان علاقه‌مند به ریاضی مفید واقع شود.

مخاطبین:
-

پیش‌نیاز:
-

نظر ما درباره‌ی کتاب:
این کتاب شما را با سؤال‌های مراحل مقدماتی مسابقه‌های المپیاد ایران آشنا می‌کند و در پایان با زبانی بسیار ساده به ارائه‌ی راه‌حل مناسب برای شما عزیزان می‌پردازد.
پیشنهاد می‌شود در ابتدا از مراجعه به پاسخ‌های آن بپرهیزید تا خلاقیت خود را در حل مسأله بیازمایید.
در پایان با نگاه کردن به راه حل‌ها می‌توانید به نقاط ضعف و قدرت خود پی برده و در رفع و یا تقویت آن‌ها بکوشید.

فهرست مطالب
مسأله‌های اولین تا سومین المپیاد مقدماتی ریاضی بهمن‌ماه 1380 تا 1383 همراه با پاسخ

نشانی ناشر: انقلاب، خ. اردیبهشت، نبش لبافی‌نژاد، پ. 177
تلفن: 66498998 – 66967012 – 66468082 – فاکس: 66967012
نشانی الکترونیکی: nfo@dpjsite.com
وب‌سایت: www.olympiad-publisher.com

نظرات  ( 0 )  نظر امتيازات امتياز بده:
 نام : المپیادهای ریاضی ایران: مرحله اول (از ابتدا تا کنون
توضيحات: پدیدآورنده: آجرلو، امیر
انتشارات: دانش‌پژوهان جوان
چاپ دوم: 841004 - 270 صفحه
قیمت: 2900 تومان

نظر ما درباره‌ی این کتاب
مسائل مطرح شده در کتاب به‌قدری متنوع و جذاب است که دانش‌آموزان تیزهوش سال آخر دوره‌ی راهنمایی نیز می‌توانند از این کتاب در راستای تقویت قوای فکری خود بهره ببرند.

مخاطبین
دانش‌آموزان تیزهوش سال آخر دوره‌ی راهنمایی، دانش‌آموزان علاقمند به شرکت در المپیاد ریاضی، دانش‌آموزان دبیرستانی و دانشجویان علاقمند به ریاضی

فهرست مطالب
مسأله‌های سیزدهمین (آبان 1373)، چهاردهمین (اردیبهشت 1374)، پانزدهمین (بهمن 1377)، هفدهمین (بهمن 1378)، هجدهمین (بهمن 1378)، نوزدهمین (بهمن 1379)، بیستمین (بهمن 1380)، بیست و یکمین (بهمن 1381) و بیست و دومین (بهمن 1382) دوره‌‌های المپیاد ریاضی ایران به‌همراه پاسخ آن‌ها

نشانی ناشر
انقلاب، خ. اردیبهشت، نبش لبافی‌نژاد، پ. 177
تلفن: 66498998 – 66967012 – 66468082 – فاکس: 66967012
نشانی الکترونیکی: nfo@dpjsite.com

نظرات  ( 1 )  نظر امتيازات امتياز بده:
 نام : المپیادهای ریاضی: مسائل و راه‌حل‌ها از سرتاسر جهان
توضيحات: پدیدآورنده: آندرسکو، تیتو - فنگ، زومینگ - لی، جورج
مترجمان: اصلاح‌پذیر، بهمن - قهرمانی، محمدحسین
انتشارات: پیشروان, مبتکران
چاپ اول: 841103 – 384 صفحه
قیمت: 3400 تومان

نظر ما درباره‌ی کتاب
این کتاب شامل مسائلی از مسابقه‌های ملی 27 کشور و مسابقه‌های منطقه‌ای و هم‌چنین مسائل انتخابی بدون راه‌حل است. در بسیاری از موارد راه‌حل‌های متفاوتی ارائه شده است تا دانش‌آموزان را قادر سازد استراتژی‌های متفاوت حل مسأله را با هم مقایسه کنند. بعضی مسائل بسیار پیچیده و بعضی آسان‌تر به‌نظر می‌رسند.

مخاطبین
دانش‌آموزانی که مایل به شرکت در مسابقه‌های المپیاد ریاضی هستند و کلیه‌ی علاقمندی که از حل مسأله و پیکار با آن لذت می‌برند!

فهرست مطالب
مسابقه‌های المپیاد ریاضی در سال 2000 (روسیه‌ی سفید – بلغارستان – کانادا – چین – جمهوری چک و اسلواکی – استونی – مجارستان – هندوستان – ایران – رژیم اشغالگر قدس – ایتالیا – ژاپن – کره – مغولستان – لهستان – رومانی – روسیه – تایوان – ترکیه – انگلستان – ایالات متحده‌ی امریکا – ویتنام) – مسابقه‌های منطقه‌ای سال 2000 (آسیای دور – اتریش، لهستان – بالکان – حوزه‌ی مدیترانه – پطرزبورگ روسیه) - مسائل مسابقه‌های المپیادهای ریاضی داخلی کشورها در سال 2001 (روسیه‌ی سفید – بلغارستان – کانادا – چین – جمهوری‌های چک و اسلواکی – مجارستان – هندوستان – ایران – ژاپن – کره – لهستان – رومانی – روسیه – تایوان – ایالات متحده‌ی امریکا – ویتنام) - مسائل مسابقه‌های منطقه‌ای (اقیانوس آرام – اتریش، لهستان – بالکان – بالتیک - چک، اسلواک، لهستان – پطرزبورگ روسیه)

نشانی ناشر: خ. انقلاب، خ. فخررازی، خ. وحید نظری، پ. 119، واحد 4
تلفن: 2-66954390 - وب‌سایت: www.mobtakeran.com

نظرات  ( 2 )  نظر امتيازات امتياز بده:
 نام : المپیادهای ریاضی گوشه و کنار جهان - 1995
توضيحات: پدیدآورنده: بهزادی، مهدی
انتشارات:
چاپ اول: 810815 – 60 صفحه

نظر ما درباره‌ی کتاب
از محتوای این کتاب چیزی نمی‌دانیم و مراجعه و اظهار نظر راجع به آن را به علاقمندان واگذار می‌کنیم.

نشانی ناشر: خ فاطمی، خ هشت بهشت، پ 18، واحد 1/4
تلفن: 88962308 – 09122146124

نظرات  ( 1 )  نظر امتيازات امتياز بده:
 
   
<<صفحه قبل  [1] [2] [3] [4] [5] [6] صفحه بعد>>
آرشيو کتاب   
جستجوي كتاب  
 
جستجو براي:  
جستجو در:  
افراد آنلاين: 232    بازديد امروز: 11    كل بازديدها: 172042
  صفحه اول | راهنماي سايت | آموزش | زنگ تفريح | مصاحبه | معرفي کتاب | مشاوره  
  مسابقه | اخبار | نظرات و پيشنهادات | پرسش و پاسخ علمي | درباره ما