به تازگي امكان نظر دادن و امتياز دادن به كتابها فراهم شده است.
   
<<صفحه قبل  [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] صفحه بعد>>
                   
 نام : جهان کوانتومی
توضيحات: پدیدآورنده: هی، تونی؛ والترز، پاتریک

ترجمه: قلی محمدی، محمد

انتشارات: پیام متن

چاپ: 1382

قیمت: 3500 تومان- 314 صفحه

نظر ما دربارهی کتاب:
این کتاب مجموعه‌ای از چند فصل بسیار مفید درباره‌ی فیزیک کوانتم و کاربردها و اشاراتی به تاریخچه‌ی این شاخه‌ از فیزیم است که مدت‌هاست وارد عرصه‌های نوینی شده، و چند تشل از آن نیز گذشته است. برای بسیاری شاید آشنایی با دنیای کوانتمی چندان ساده نباشد. این کتاب تلاشی است برای معرفی فیزیک کوانتم بدون فرمول و به زبان ساده که آن را برای دانش‌آموزان علاقه مند و دانشجویان تمامی رشته‌ها و هرشخصی که علاقه به آشنایی با این حیطه و دانشمندان و تاریخچه‌ی مختصر آن را دارد مفید می‌دانیم.

مخاطبین:
علاقهمندان به فیزیک

پیشنیاز:

فهرست مطالب:
موج یا ذره- هایزنبرگ و عدم قطعیت مکانیک کوانتومی- شرودینگر و امواج ماده- اتم‌ و هسته‌ها- اثر تونل- پاولی و عناصر- مرگ یک ستاره- کوانتوم‌ها با هم جمع می‌شوند- قواعد فاینمن- فوتون‌های ضعیف و یک چسب بسیار قوی

پیشگفتار:
دنیای ذره‌ها و موج‌ها به تجزیه و تحلیل علل بسیاری از پدیده‌ها کمک خواهد کرد. در این کتاب، مباحث علمی در دنیای ذره‌ها و موج‌ها که اغلب در کتاب‌های دیگر با روابط پیچیده‌ی ریاضی همراه بوده و معمولاً درک آن برای غیر فیزیک‌دانان دشوار می‌باشد، به زبانی ساده طرح گردیده،به‌طوریکه برای سایر رشته‌های علوم و مهندسی نیز قابل استفاده باشد.
هدف از نگارش این کتاب بررسی اصول و قوانین فیزیک کوانتومی است، به‌ نحوی که از کتاب‌های دانشگاهی در این زمینه چگونگی تأثیر و نقش آن در درک ساختار دنیای ذره‌ها و حتی در مشاهده‌ی روزانه‌ی‌ جهان پیرامونی ما، نشان داده شود.

نشانی ناشر:
تهران- شهرک قدس- انتهای بلوار پونک باختری- شرکت متن

صندوق پستی: 15745448

تلفن:8590503

فاکس: 8093103

نشانی الکترونیکی: www.matn.com

نظرات  ( 0 )  نظر امتيازات امتياز بده:
 نام : لحظه‌ی آغاز
توضيحات: پدیدآورنده: ترفیل، جیمز

ترجمه: قهرمان، بهزاد؛ صبوری، فرامرز

انتشارات: نشر نما

چاپ اول: 1370

قیمت: 700 تومان- 302 صفحه

نظر ما دربارهی کتاب:
«جیمز ترفیل» از معدود نویسندگانی است که هم‌چنان بعد از سال‌ها مقالات و کتاب‌های عامه‌پسندی را در حیطه‌ی نجوم و کیهان‌شناسی می‌نویسد. این کتاب هرچند مدت‌هاست که چاپ شده ولی از معدود کتاب‌هایی است که ذرات بنیادی و کیهان‌شناسی را همراه خود دارد.

مخاطبین:
علاقهمندان به فیزیک

پیشنیاز:

فهرست مطالب:
انفجار بزرگ- سن جهان- مسائلی در مورد انفجار بزرگ- ذرات بنیادی و کوارک‌ها- نیروهای اصلی- اولین وحدت جدید- وحدت بزرگ- تلاشی پروتون- لحظه‌ی خلقت- تورم- حل مسائل انفجار بزرگ- در جستجوی ذرات بازمانده- ورای زمان پلانگ- سرنوشت جهان

پیشگفتار:
لحظه‌ی آغاز، داستان انفجار عظیم دانش ما در مورد لحظات اولیه‌ی خلقت جهان است. در این کتاب، پس از یک مقدمه‌ی تاریخی کوتاه که ما را از حال حاضر به یک هزارم ثانیه‌ی نخست می‌رساند، به توضیح فیزیک جدید نظریه‌های پیمانه‌ای خواهیم پرداخت. بدین دلیل که بخشی از مفاهیم این نظریه‌ها ممکن است دشوار باشد، برای آن دسته از خوانندگانی که مایلند بیش‌تر با کیهان‌شناسی سر و کار داشته باشند، راه کوتاهی وجود ندارد.

نشانی ناشر:
مشهد- خیابان احمد آباد

صندوق پستی:

تلفن:81046

فاکس:

نشانی الکترونیکی:


نظرات  ( 0 )  نظر امتيازات امتياز بده:
 نام : حیات پر رمز و راز کوانتوم‌ها
توضيحات: پدیدآورنده: هان، ام. وای

ترجمه: عسجدی، محمدرضا

انتشارات: مرکز نشر دانشگاهی

چاپ اول: 1377

قیمت: 950 تومان- 206 صفحه

نظر ما دربارهی کتاب:
این کتاب حاوی مفاهیم اولیه‌ی مکانیک کوانتمی و از آن مهم‌تر کاربردهای آن است. در کم‌تر کتابی آنهم به صورت جمعی کاربردهای کوانتم آمده است. ولی این کتاب در نوع خود بی‌نظیر بوده و خوشبختانه به فارسی هم در آمده است. برای تمام کسانی که می خواهند بدانند فیزیک در کاربرد دارد، بخصوص دانش آموزانی بسیار در این مورد سؤال داشتند، چه به عنوان تحقیق چه مطالعه‌ی شخصی این کتاب بسیار کارا و زیباست. به همه‌ی کسانی که به فیزیک علاقه‌دارند توصیه‌ می‌کنیم کتاب فوق را مطالعه‌ کنند بخصوص دانشحویان فیزیک و شیمی که شاید از کاربردها چیزی ندانند. علت اینست که بیشتر درگیر مباحث پایه‌ای و ریاضیاتی می‌شوند.
ترجمه‌ی کتاب نیز معقول و روان بوده و خواننده با متن فارسی شده مشکلی نخواهد داشت. گاهاً در ترجمه‌ ی برخی لغات همه‌ی مترجمین به شیوه‌ی خود کلمات خاص را ترجمه می‌کنند. و خوشبختانه از این لحاظ هم کتاب فوق معقول به نظر می‌رسد.


مخاطبین:
علاقهمندان به فیزیک

پیشنیاز:

فهرست مطالب:
اتم‌ها: بلوک‌های ساختمانی جهان- و آنگاه نور آمد- ترتیب الکترون‌ها- مولکول: اجتماعی از اتم‌ها- نیم‌رساناها، تراشه‌ها و قطعات الکترونی بسیار کوچک- قلب یک کامپیوتر- مبادله‌ی انرژی بین نور و اتم‌ها- لیزرها- ابررساناها- نوکلئون‌ها، کوارک‌ها و متعلقاتشان- فن‌آوری‌های هسته‌ای-

پیشگفتار:
مباحث کوانتوم و نسبیت این دو شاخه از فیزیک جدید نه تنها درک انسان را از طبیعت به جایگاه رفیع جدیدی ارتقا دادند، بلکه در درک و شناخت او از طبیعت معنوی و آسمانی خویش نیز نفخه‌ای جانبخش دمیدند.

نشانی ناشر:

صندوق پستی:

تلفن:

فاکس:

نشانی الکترونیکی:

نظرات  ( 0 )  نظر امتيازات امتياز بده:
 نام : فیزیک نوین- جلد اول
توضيحات: پدیدآورنده: هریس، رندی

ترجمه: تقوی رضوی‌زاده، سید هاشم؛ طیرانی، محمد حسین

انتشارات: دانشگاه امام رضا

چاپ ششم: 1382

قیمت: 2200 تومان- 476 صفحه

نظر ما دربارهی کتاب:
این کتاب که در ایران مدتی است چاپ شده،‌ ویژگی‌های کتاب‌های آموزشی جدید فیزیک را همراه خود داد. سعی شده از مثال و تصویر و طرح به حدی استفاده شود تا خواننده مفاهیم پایه‌ی «نسبیت» و «کوانتم» را راحت‌تر تصور کرده و درک کند. سطح این کتاب کمی از کتاب قدیمی «ویدنر» – «سلز» بالاتر است. ولی تفاوت ساختاری این‌دو کتاب فقط در شیوه‌ی ارائه‌ی مطالب است. فصل‌بندی‌های رندی هریس به ‌گونه‌ای است که واد مباحث خاص کوانتم هم می‌شود و سعی می‌کند برای خواننده چند موضوع اصلی از جمله حالت‌های مقید و نامقید را به تفکیک مورد بحث قرار دهد.
جلد اول کتاب به همین مطالب می‌پردازد و در جلد دوم که اینجا معرفی نشده به کاربردها و گرایش‌‌های اصلی فیزیک می‌پردازد. ترجمه‌ی کتاب خوب بوده و با مشکل خاصی در متن روبرو نیستید. کیفیت تصاویر نیز مناسب بوده و تمرینات اصلی کتاب را باید با دقت و تعمق حل کنید. مثال‌‌های خوب رندی هریس گذاری است از مثال‌های ساده‌ و عددی «ویدنر» – «سلز» تا کتاب‌های مقدماتی کوانتم و نسبیت خاص. هریس در این کتاب سعی کرده مقدمه‌ی ساده ریاضیاتی را با مثال‌های قوی و تصاویر به تعادل برساند و موفق هم بوده است.

مخاطبین:
علاقهمندان به فیزیک

پیشنیاز:

فهرست مطالب:
نسبیت خاص- امواج و ذرات- امواج و ذرات: رفتار ماده به‌صورت امواج- حالت‌های مقید: موارد ساده- حالت‌های نامقید: موانع، تونل‌زنی، و انتقال موج مادی- مکانیک کوانتومی در سه بعد و اتم هیدروژن

پیشگفتار:
این کتاب برای دانشجویانی نگاشته می‌شود که یک دوره‌ی مقدماتی مبتنی بر حسابان را در فیزیک کلاسیک سپری کرده‌اند. بنابراین زمان کناسب تدریس آن سال دوم و یا نیمسال اول سال سوم دوره‌ی کارشناسی است.
هدف آشنا کردن دانشجو با گستره‌ی وسیع اصول جالب فیزیکی است که در قرن گذشته توسعه یافته‌اند. این کتاب از طریق بخش‌ها، مثال‌ها و تمرین‌های مربوط به کاربرد این اصول در جهان واقعی می‌تواند دانشجویان را قادر به استفاده‌ی کمی از درک نو حاصلشان در همه‌ی زمینه‌های دانش طبیعی و نیز بررسی بیش‌تر فیزیک کند.
برای این کتاب یک راهنمای حل مسائل وجود دارد که راه حل‌های مفصل آن در مورد همه‌ی تمرین‌های انتهای فصل نه تنها مراحل ریاضی صرف را شامل‌اند، بلکه معمولاً مطالب کلیدی آن فصل را نیز دربر دارند.

نشانی ناشر:
مشهد. دانشگاه امام رضا

صندوق پستی: 553-91735

تلفن: 8549292

فاکس: 8511136

نشانی الکترونیکی:


نظرات  ( 0 )  نظر امتيازات امتياز بده:
 نام : مبانی فیزیک نوین
توضيحات: پدیدآورنده: وایدنر، ریچارد؛ سلز، رابرت

ترجمه: بابایی، علی‌اکبر؛ صفا، مهدی

انتشارات: مرکز نشر دانشگاهی

چاپ ششم: 1381

قیمت: 4200 تومان- 746 صفحه

نظر ما دربارهی کتاب:
از جمله جذاب‌ترین مباحث فیزیک، نسبیت و کوانتم هستند. دو مبحثی که نیاز به مطالعه و تعمق کافی دارند. بدون مطالعه، تخیل،‌ و مهارت در ریاضیات بهتر است سراغ این‌ها نروید. ولی قبل از آن باید راجع به کلیت موضوع چیزهایی بدانید. این دو موضوع و معرفی کاربردها و گرایش‌های اصلی فیزیک از طریق کارهایی که در آن‌ها انجام می‌شود، بر دوش فیزیک مدرن است که در المپیادها و دانشگاه بسیار مورد توجه بوده و هست. چه در مهندسی برق بخوانید چه فیزیک، با اساسی‌ترین مفاهیم آن آشنا شوید.
کتاب قدیمی ویدنر و سلز از جمله‌ کتاب‌هایی است که مدت‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفت. مطالب قدیمی هستند، ولی این دو نویسند در ارائه‌ی اصولی مطالب بسیار موفق بوده‌اند. توصیف نسبیت خاص بسیار اصولی و مفهومی بیان شده و تمرینات زیادی در آخر هر فصل دارد که شما را وا می‌دارد مفهوم مطالب مورد بحث را کامل متوجه شوید.
همانطور که می‌دانید مهم‌ترین بخش آشنایی با کاربردها و مفهوم یک مطلب علمی تمریناتی است که هوشنمدانه از طرف نویسنده ارائه می‌شود. این کتاب هم درست مثل بسیاری از کتاب‌های درسی تمرین دارد و توصیه می‌کنیم این تمرینات را با دقت حل کنید. مسائل ساده ولی در مهارت اولیه‌ی حل تمرین بسیار مؤثر هستند.

مخاطبین:
علاقهمندان به فیزیک

پیشنیاز:

فهرست مطالب:
چند مقدمه- حرکت‌شناسی مقدماتی: فضا و زمان- دینامیک نسبیتی: اندازه‌ی حرکت و انرژی- اثرهای کوانتومی: جنبه‌های ذره‌ای تابش الکترومغناطیسی- اثرهای کوانتومی: جنبه‌های موجی ذرات مادی- ساختار هیدروژن- اتم‌های چند الکترونی- وسایل و ماشین‌های شتاب‌دهنده در فیزیک هسته‌ای- ساختار هسته‌ای- واکنش‌های هسته‌ای- ذرات بنیادی- فیزیک مولکولی و فیزیک حالت جامد
پیشگفتار:
هدف مباحث فیزیک نوین بحث در اصول فیزیک قرن بیستم به‌طور نسبتاً دقیق و در عین حال در یک سطح بنیادی است. این کتاب در وهله‌ی اول برای دانشجویان علوم و مهندسی به‌عنوان بخش پایانی فیزیک عمومی و یا به‌عنوان پایه‌ای برای یک درس جداگانه‌ی فیزیک نوین در نظر گرفته شده است.
هدف ما ارائه‌ی منطقی و متوالی اصول اساسی نظریه‌های نسبیت، کوانتومی، ساختار هسته‌ای و اتمی و چندین موضوع در ذرات بنیادی، فیزیک مولکولی و فیزیک حالت جامد است.

نشانی ناشر:

صندوق پستی:

تلفن:

فاکس:

نشانی الکترونیکی:


نظرات  ( 0 )  نظر امتيازات امتياز بده:
 نام : فیزیک هالیدی- جلد چهارم
توضيحات: پدیدآورنده: Krane, Halliday, Resnick
ترجمه:

انتشارات: نوپردازان- علمی و فنی

چاپ اول: 1381

قیمت: 4000 تومان- 320 صفحه

نظر ما دربارهی کتاب:
جلد چهارم هالیدی در این ویرایش بسیار جالب توجه است. می‌توانید در این کتاب بسیاری از موضوعاتی که مربوط به فیزیک مدرن است،‌ بیابید. حتی در مسائل و پرسش‌ها موضوع‌های جدیدی مطرح می‌شوند که برای آشنایی با آنها فقط نیاز به اطلاعات هر فصل دارید. این کتاب دوره‌‌ی فشرده‌ای است از فیزیک نور،‌ مبانی کوانتم، کاربردهای گسترده‌ی کوانتم،‌ و در نهایت فصل آخر فیزیک ذرات بنیادی و کیهان‌شناسی. این کتاب را به همه‌ی علاقه‌مندانی که مشکلی با کوتاه و فشرده بودن مطالب و توضیحات گذرا ندارند توصیه می‌کنیم. دانشجویان، دانش‌آموزان، المپیادی‌ها و دیگر علاقه‌مندان مخاطبیت این جلد از سری کتاب‌های پایه‌ی دانشگاهی هستند. این جلد در هیچ‌یک از دانشگاه‌ها تدریس نمی‌شود و موضو‌های آن برای رشته‌ی فیزیک در سرفصل‌های مجزا مورد بحث قرار می‌گیرد.

مخاطبین:
علاقهمندان به فیزیک

پیشنیاز:

فهرست مطالب:
Light waves- Mirrors and Lenses- Interference- Diffraction- Gratings and Spectra- Polarization- The Nature of light- The nature of matter- Electrons in potential wells- Atomic structure- Electrical conduction in solids- Nuclear physics- Energy from the nucleus- Particle physics and cosmology

پیشگفتار:

نشانی ناشر:

صندوق پستی:

تلفن:

فاکس:

نشانی الکترونیکی:


نظرات  ( 0 )  نظر امتيازات امتياز بده:
 نام : فیزیک هالیدی- جلد سوم
توضيحات: پدیدآورنده: Krane, Halliday, Resnick
ترجمه:

انتشارات: کتابیران

چاپ اول: 1380

قیمت: تومان- 329 صفحه

نظر ما دربارهی کتاب:
جلد سوم هالیدی در واقع همان فیزیک 2 در دانشگاه، در این ویرایش کتابی است بسیار مفید و قابل استفاده برای تمام کسانی که می‌خواهند فیزیک الکتریسیته را به‌خوبی فرابگیرند. ولی فیزیک هادلیدی به علت چارچوب خاص خود محدودیتی‌هایی هم دراد که با مطالعه‌ی مشابه نه در این سطح این مشکل مرتفع می‌شود. دوره‌ی درسی فیزیک- الکترومغناطیس نایفه- الکترودینامیک گریفیتث کتاب‌هایی هستند که می‌توانید در بعد از هالیدی بخوانید. تنها دوره‌ی درسی فیزیک جلد دوم که در این‌جا نیز معرفی شده، را می‌توانید قبل از هالیدی یا موازی با آن برای افزایش اطلاعات و یا درک مفاهیم استفاده کنید.
مخاطبین:
علاقهمندان به فیزیک

پیشنیاز:

فهرست مطالب:
Electric charge and coulomb’s law- The lectric field- Gauss’s law- Electric potential energy and potential- The electrical properties of materials- Capacitance- Dc circuts- The magnetic field- The Magnetic field of a current- Faraday’s law of induction- Magnetic properties of materials- Inductance- Alternting current circuits- Maxwell’s equations and electromagnetic waves

پیشگفتار:

نشانی ناشر:
خیابان لبافینژاد غربی، بعد از چهار راه کارگر، جنب شیلات- پلاک 237

صندوق پستی:

تلفن: 66926687

فاکس:

نشانی الکترونیکی:


نظرات  ( 0 )  نظر امتيازات امتياز بده:
 نام : فیزیک هالیدی- جلد اول
توضيحات: پدیدآورنده: Krane, Halliday, Resnick
ترجمه:

انتشارات: کتابیران

چاپ اول: 1380

قیمت: تومان- 329 صفحه

نظر ما درباره‌ی کتاب:
فیزیک هالیدی مرجع جاافتاده‌ی فیزیک دانشگاه و البته در ایران المپیاد فیزیک است. ویرایش‌های جدید این کتاب نسبت به قبل بهتر شده‌اند. نمونه‌ی انگلیسی که در ایران افست شده،‌ از سری 4 جلدی هالیدی است. در حال حاضر دو نمونه‌‌ی دیگر هم موجود است. مبانی فیزیک هالیدی و هالیدی 2 جلدی که 4 جلد در 2 جلد صحافی شده است. پرسش‌ها و سؤالات گزینه‌ای هالیدی بخصوص برای کسانی که می‌خواهند فیزیک را بهتر درک کنند و در المپیاد نتیجه‌ی بهتری بگیرند مفید است. در کُل هالیدی کتابی با فالب‌بندی شناخته‌شده‌ای است. شاید یکی از ایرادهایی که به این کتاب وارد است رها کردن برخی از مباحث در نیمه‌های توضیحاتی است که ارائه شده است. ولی در برخی قسمت‌ها برعکس این‌ مسأله عمل شده است. همه‌ی کسانی که در المپیاد کشوری و همین‌طور دانشگاه در فنی و مهندسی و علوم پایه درس می‌خوانند ممکن است بنا به معرفی با این کتاب سروکار داشته باشند. دو نمونه‌ی مشابه هم در بازار موجود است که در نوع خود کتاب‌های خوبی هستند. در جای خود این دو را نیز معرفی خواهیم کرد. ‌

مخاطبین:
علاقه‌مندان به فیزیک

پیش‌نیاز:

فهرست مطالب:
Measurement- Motion in one dimension- Force and newton’s laws- Motion in tow and three dimensions- Applications of newton’s laws- Momentum- Systems of particls- Rotational kinematics- Rotational dynamics- Angular momentum- Work and kinetic- Potential energy- Conservation of energy- Gravitation

پیش‌گفتار:

نشانی ناشر:
خیابان لبافی‌نژاد غربی، بعد از چهار راه کارگر، جنب شیلات- پلاک 237

صندوق پستی:

تلفن: 66926687

فاکس:

نشانی الکترونیکی:

نظرات  ( 0 )  نظر امتيازات امتياز بده:
 نام : ماجراجویی‌های فیزیکدان قرن بیستم «ریچارد فاینمن»
توضيحات: پدیدآورنده: لیگ‌تون، رالف

ترجمه: تمدن، توراندخت

انتشارات: نشر علمی

چاپ اول: 1382

قیمت: 3250 تومان- 432 صفحه

نظر ما درباره‌ی کتاب:
مسلماً خواندن زندگی‌نامه‌ی دانشمندان علاوه از بعد تاریخی در ایجاد انگیزه‌ و دیدگاه علمی و روش زندگی نسل‌های مختلف می‌تواند بسیار تأثیرگذار باشد. ولی آشنا شدن با زندگی افسونگر تاریخ فیزیک «ریچارد فاینمن» یا به نام مستعار «دیک» بسیار لذت‌بخش و جالب است(دانشجویان این لقب را به ‌خودش دادند و همواره هم وقتی از خود می‌گفت این نام را استفاده می‌کرد.). «ریچارد فاینمن» سخنران، استاد، معلم ماجراجو و یک دوست خوب و کنجکاو برای دانشجویان و تمامی اقشاری بود که سری به آن‌ها می‌زد. در این کتاب خواهید خواند که «فاینمن» تا چه حد دید گسترده‌ای نسبت به یادگیری داشت.
در تمامی بخش‌های فیزیک نام او به‌عنوان نظریه‌پرداز وجود دارد. دو شاخه‌ی نانوتکنولوژی و اطلاعات کوانتمی از کارهای فاینمن به‌وجود آمد. کشف یک خط باستانی، موسیقی محلی برزیل، تصحیح کتاب‌های پیش‌دانشگاهی آمریکا و در چند قدمی قرار گرفتن نوبل زیست از جمله‌ کارهای وی بوده است. این کتاب که در جهان نه فقط برای جامعه‌ی دانشگاهی بلکه برای عموم بسیار جالب توجه بوده است عنوان اصلی کتاب (surely you are joking Mr.Feynman) است.

مخاطبین:
علاقه‌مندان به فیزیک

پیش‌نیاز:

فهرست مطالب:
از زادگاه تا MIT- سال‌های پرینستون- فاین‌من بمب، ارتش- از Cornel تا Calteck با گذری از برزیل- جهان و یک فیزیکدان

پیش‌گفتار:
داستان‌های این کتاب به‌طور گاهواری و غیر رسمی در طی هفت سال زندگی لذت بخش و پرطنین با ریچارد فاینمن به رشته‌ی تحریر درآمد. هرکدام از داستان‌ها به سهم خود سرگرم‌کننده و مجموعه‌ی آن‌ها بسیار حیرت‌انگیز است. این‌که برای شخصی در طی زندگی این همه حوادث جالب اتفاق بیفتد واقعاً غیر قابل باور است. این‌که انسانی بتواند این همه خرابکاری‌های معصومانه در طی زندگی انجام دهد مسلماً پدیده‌ای الهام بخش است.

نشانی ناشر:
خیابان انقلاب- مقابل دانشگاه تهران- شماره‌ی 1392

صندوق پستی:

تلفن: 66465970

فاکس:

نشانی الکترونیکی:


نظرات  ( 0 )  نظر امتيازات امتياز بده:
 نام : آینشتاین
توضيحات: پدیدآورندگان: برناشتین، جرمی

ترجمه: بیرشک، احمد

انتشارات: شرکت سهامی انتشارات خوارزمی

چاپ دوم: تیر 1378

قیمت: 1250 تومان- 233 صفحه

نظر ما درباره‌ی کتاب:
شاید «آینشتاین» پرآوازه‌ترین نام به‌خصوص در ایران برای همگان باشد. کتاب‌های متعددی درباره‌ی این دانشمند بزرگ و انقلابی در فیزیک و ریاضیات نوشته شده است. کتاب فوق داستان زندگی «آینشتاین» در بهبهه‌ی جنگ‌جهانی تا آخر عمر وی است و به عبارت بهتر، روایتی مستند از زندگی علمی و شخصی وی. از آلمان تا «پرینستون» در ایالات متحده‌‌ی آمریکا. نامه‌ها، گاهاً طنز‌ها و حال‌ و هوایی که «آینشتاین» در آن زندگی می‌کرد،‌ در این کتاب بیش از دیگر نوشته‌ها مشخص است.
این کتاب زیبا با ترجمه‌ی قابل قبول آن که توسط استاد بزرگ و فرهیخته‌ی فقید ایران «احمد بیرشک» به انجام رسیده،‌ را به همه‌ی علاقه‌مندان بخصوص کسانی که به فیزیک علاقه‌مندند و می‌خواهند با نگرش علمی بیش‌تر آشنا شوند، ‌توصیه می‌کنیم

مخاطبین:
علاقه‌مندان به فیزیک

پیش‌نیاز:
کتب فیزیک دبیرستانی

فهرست مطالب:
نظریه‌ی نسبیت- نسبیت ثقل و کیهانشناخت- نظریه‌ی کوانتوم

پیش‌گفتار:

نشانی ناشر:

صندوق پستی:

تلفن:

فاکس:

نشانی الکترونیکی:


نظرات  ( 0 )  نظر امتيازات امتياز بده:
 
   
<<صفحه قبل  [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] صفحه بعد>>
آرشيو کتاب   
جستجوي كتاب  
 
جستجو براي:  
جستجو در:  
افراد آنلاين: 79    بازديد امروز: 4    كل بازديدها: 156707
  صفحه اول | راهنماي سايت | آموزش | زنگ تفريح | مصاحبه | معرفي کتاب | مشاوره  
  مسابقه | اخبار | نظرات و پيشنهادات | پرسش و پاسخ علمي | درباره ما