به تازگي امكان نظر دادن و امتياز دادن به كتابها فراهم شده است.
   
<<صفحه قبل  [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] صفحه بعد>>
                   
 نام : مسائل برگزیده‌ی فیزیک
توضيحات: پدیدآورندگان: کروتوف؛ سرگی؛ سرگی‌یویچ
ترجمه:باقر شمیرانی، مهدیه؛ بیات، محمد؛ شادبخت، سرمه؛ معماری نمین، پیمان
انتشارات: خوشخوان
چاپ اول: زمستان 1384
قیمت: 2300 تومان- 250 صفحه
نظر ما درباره‌ی کتاب:
این کتاب مجموعه‌ای است از سؤال‌های مختلف المپیادها و مسابقه‌های فیزیک که از کتاب‌ها و المپیادهای مختلفی به فارسی برگردانده شده. تنوع سؤال‌ها باعث شده که کتاب فوق را بتوانید به‌عنوان یک منبع مستقل تمرین استفاده کنید. سطح کتاب بیش‌تر به مرحله‌ی دوم مربوط می‌شود. ولی شامل سؤال‌های مختلف قابل استفاده برای مرحله‌ی اول نیز هست. پاسخ‌های سؤال‌ها به‌صورت تشریحی در نیمه‌ی دوم کتاب آورده شده است. یکی از ویژگی‌های این کتاب این است که به‌صورت موضوعی دسته بندی شده است.
مخاطبین:
علاقه‌مندان به المپیاد فیزیک
پیش‌نیاز:
کتب فیزیک دبیرستانی
فهرست مطالب:
پرسش‌های بخش مکانیک، گرما و فیزیک مولکولی، الکتریسیته و مغناطیس، نور به‌همراه پاسخ تشریحی
پیش‌گفتار:
کتاب‌های موجود در دوره‌های تحصیلی به هیچ عنوان نمی‌توانند دانش‌اموزان را برای آماده شدن در المپیاد آماده کنند. لذا لازم است در کنار کتاب‌های درسی خلأ موجود خصوصاً برای دانش‌اموزان مستعد و ممتاز شناسایی و پر شود
نشانی ناشر:
جاده‌ی ساوه- شهرک ولیعصر- خیابان یاران- پلاک 176- واحد 11
صندوق پستی:
تلفن: 66294816
فاکس:
نشانی الکترونیکی:

نظرات  ( 0 )  نظر امتيازات امتياز بده:
 نام : مسائل فیزیک عمومی ایرودوف- جلد دوم- الکتریسیته و مغناطیس
توضيحات: پدیدآورنده: ایرودوف، ایگوریوگنیویچ
ترجمه: متقی‌پور، مهدی؛ صادقی‌راد، علیرضا؛ آقامیری، محمدامین
انتشارات: دانش‌پژوهان جوان
چاپ اول: بهار 1385
قیمت: 2400 تومان- 224 صفحه

نظر ما درباره‌ی کتاب:
جلد دوم کتاب مسائل فیزیک ایرودوف نیز هم‌چون جلد اول شامل مجموعه‌ای از مسائل با سرفصل‌های فیزیک عمومی و نیز پایه است. داوطلبین المپیادهای کشوری می‌توانند از این کتاب به‌عنوان بانک سؤال استفاده کنند. گوناگونی سؤال‌های هر بخش تمرین خوبی برای این ‌دسته از علاقه‌مندان به فیزیک است. کلیه‌ی علاقه‌مندان به فیزیک، دانشجویان رشته‌های مختلف و دانشجویان سال اول فیزیک می‌توانند از این مجموعه به‌عنوان نمونه سؤال استفاده کنند. تنوع سؤال‌ها به‌گونه‌ای است که می‌توانید اکثر آن‌ها را در چند کتاب اصلی فیزیک پایه و عمومی بیابید
مخاطبین:
علاقه‌مندان به المپیاد فیزیک
پیش‌نیاز:
کتب فیزیک دبیرستانی

فهرست مطالب:
الکتروستاتیک- رساناها و دی‌الکتریک‌ها- خازن‌های دی‌الکتریکی و انرژی میدان الکتریکی- جریان الکتریکی- میدان مغناطیسی ثابت- القای الکترومغناطیسی- همراه پاسخ مسائل
پیش‌گفتار:
با توجه به رقابت رو به گسترش در المپیادهای علمی کشور و کمبود منابع فارسی به خصوص در مبحث فیزیک بر آن شدیم تا تا گامی در جهت رفع این مشکل بر داریم. در کتاب «مسائلی در فیزیک عمومی» نوشته‌ی ایرودوف مسائل مهم از از مباحث مختلف گنجانده شده است و یکی از منابع علمی در المپیاد فیزیک می‌باشد. با توجه به اهمیت موضوع شروع به نوشتن پاسخ مسائل آن کردیم که کتاب حاضر تشریح مسائل بخش الکتریسیته و مغناطیس را در بر دارد. در حل مسائل سعی شده از راه‌حل‌های پیچیده با عملیات ریاضی مشکل اجتناب شود و فرض بر این شده که خواننده با مباحث مشتق و انتگرال‌گیری آشنایی مختصری دارد.

نشانی ناشر:
خیابان انقلاب- خیابان منیری جاوید- نبش لبافی‌نژاد- پلاک 177
صندوق پستی:
تلفن: 66498998
فاکس: 66967012
نشانی الکترونیکی:

نظرات  ( 0 )  نظر امتيازات امتياز بده:
 نام : مسائل فیزیک عمومی ایرودوف- جلد اول- مکانیک
توضيحات: پدیدآورندگان: ایرودوف، ایگوریوگنیویچ
ترجمه: متقی‌پور، مهدی
انتشارات: دانش‌پژوهان جوان
چاپ اول: بهار 1384
قیمت: 2700 تومان- 260 صفحه
نظر ما درباره‌ی کتاب:
جلد یک مجموعه‌ی سوال‌های ایرودوف شامل مباحث مشترک مکانیک در کتاب های مرجع است که در حل مسأله‌های آن نیاز به حساب دیفرانسیل و انتگرال مقدماتی دارید. تعدادی از مسأله‌های آن را در کتاب‌هایی چون هالیدی و یانگ دیده‌اید. داوطب‌های المپیاد، دانشجویان و دانش‌آموزان می‌توانند از این کتاب استفاده کنند. تنوع سؤال‌ها در هر فصل (موضوع) باعث می‌شود که علاقه‌مندان با تنوع سؤال‌ها مهارت بیش‌تری در حل مسأله پیدا می‌کنند. تمامی تمرین‌ها نیازی به حساب دیفرانسیل ندارد.
مخاطبین:
علاقه‌مندان به المپیاد فیزیک
پیش‌نیاز:
کتب فیزیک دبیرستانی
فهرست مطالب:
سینماتیک- دینامیک- کار و انرژی- بقای تکانه‌ی خطی- جرم متغیر- بقای تکانه زاویه‌ای- پاسخ تشریحی مسائل-
پیش‌گفتار:با توجه به رقابت رو به گسترش در المپیادهای علمی کشور و کمبود منابع فارسی به خصوص در مبحث فیزیک بر آن شدیم تا تا گامی در جهت رفع این مشکل بر داریم. در کتاب «مسائلی در فیزیک عمومی» نوشته‌ی ایرودوف مسائل مهم از از مباحث مختلف گنجانده شده است و یکی از منابع علمی در المپیاد فیزیک می‌باشد. با توجه به اهمیت موضوع شروع به نوشتن پاسخ مسائل آن کردیم که کتاب حاضر تشریح مسائل بخش مکانیک را در بر دارد. در حل مسائل سعی شده از راه‌حل‌های پیچیده با عملیات ریاضی مشکل اجتناب شود و فرض بر این شده که خواننده با مباحث مشتق و انتگرال‌گیری آشنایی مختصری دارد.
نشانی ناشر:
خیابان انقلاب- خیابان منیری جاوید- نبش لبافی‌نژاد- پلاک 177
صندوق پستی:
تلفن: 66498998
فاکس: 66967012
نشانی الکترونیکی:

نظرات  ( 0 )  نظر امتيازات امتياز بده:
 نام : مسابقات فیزیک دانشگاه بوستون امریکا- 1994- 2004
توضيحات: پدیدآورندگان: مورین، دیوید؛ شپیرکو، اولگ
ترجمه: منتظری شاه توری، تورج؛ شیرماهی، مهدی
انتشارات: مبتکران
چاپ اول: 1384
قیمت: 1600 تومان- 165 صفحه

نظر ما درباره‌ی کتاب:
کتاب فوق شامل مسایلی است که توسط دو تن از اساتید مطرح هاروارد دیوید مورین و اولگ شپیرکو طراحی شده توسط مترجمین ترجمه و بخش‌هایی تالیف شده است. کتاب حاضر را با کمترین نیاز به دیفرانسیل و انتگرال می‌توانید استفاده کنید. این مجموعه شامل مسایل بسیار خوبی است که کلیه‌ی علاقه مندان به فیزیک در مقطع دبیرستان و نیز داوطبین المپیاد می‌توانند از آن استفاده کنند. پاسخ‌ها به اندازه کافی همراه با توضیح هستند. تعدادی از مسایل کتاب بسیار جالب هستند. این کتاب را به کلیه‌ی علاقه‌مندان فیزیک پیشنهاد می‌کنیم

مخاطبین:
علاقه‌مندان به المپیاد فیزیک
پیش‌نیاز:
کتب فیزیک دبیرستانی

فهرست مطالب:
سؤال‌ها و پاسخ‌های تشریحی سال‌های 1995 تا 2004

پیش‌گفتار:
احساس نیاز به وجود مجموعه مسائلی این چنین سازنده در زمینه‌ی فیزیک کلاسیک و البته به زبان فارسی، علت ایجاد این اثر بوده است. مجموعه‌ی حاضر شامل مسائل طرح شده و همچنین پاسخ تشریحی آن‌ها، در ده سال پیاپی برگزاری «مسابقه‌های منطقه‌ای دانشجویی فیزیک بوستون» می‌باشد.
مخاطبان این اثر را می‌توان به طور خاص دانش‌اموزان دبیرستانی علاقه‌مند به شرکت در المپیادهای علمی فیزیک و نیز دانشجویان کوشا در رشته‌ی فیزیک دانست و البته این کتاب می‌تواند برای معلم‌ها و اساتید این رشته نیز مفید واقع شود. نکات دیگری که از جمله وپژگی‌های مثبت این اثر می‌باشد عبارتند از: این‌که اولاً در تنظیم پاسخ‌های تشریحی مسایل، به‌جای استفاده از الگوریتم گونه از حساب‌دیفرانسیل و انتگرال، به راه حل‌های ابتکاری و هوشمندانه تکیه شده است. دوم این‌که نتایج ریاضی به‌دست آمده در حل مسایل، مورد بسط و بررسی واقع شده و با واقعیت‌های موجود در طبیعت و شهود فیزیکی فرد خواننده، تطبیق داده شده است. که این دو در تعمیق مفاهیم و تسلط دانش‌پژوه بر مطالب طرح شده می‌افزاید.

نشانی ناشر:
خیابان انقلاب- خیابان فخررازی- خیابان وحید نظری- پلاک 119
صندوق پستی: 1314764961
تلفن: 66498998
فاکس: 92-6954390
نشانی الکترونیکی: www.Mobtakeran.com

نظرات  ( 0 )  نظر امتيازات امتياز بده:
 نام : مسابقات انجمن فیزیکدانان کانادا
توضيحات: پدیدآورندگان: منتظری شاه توری، تورج؛ شیرماهی، مهدی
ترجمه:
انتشارات: مبتکران
چاپ اول : 1383
قیمت: 2400 تومان، 270 صفحه

نظر ما درباره‌ی کتاب:
کتاب فوق را به تمامی علاقه‌مندان به فیزیک، داوطلبین المپیاد دانش‌آموزی، توصیه‌می کنیم. این کتاب از جمله‌ معدود کتاب‌هایی است که مجموعه‌ای معتبر فیزیک از یکی از کشورهای بزرگ و همراه با پیشرفت‌های روز آموزشی و پژوهشی در زمینه‌ی علوم پایه. طی سال‌های متوالی سؤال‌های کمی دشوارتر شده و جزییات بیش‌تری را از شاخه‌های مختلف فیزیک در خود دارند. در المپیاد جهانی فیزیک نیز این روند دیده می‌شود. حتی مقاله‌های روز در گرایش‌های مختلف برداشت شده و تا آن‌جا که در فیزیک دوره‌ی متوسطه می‌توان گنجاند، استفاده می‌شوند. لذا لزوم چنین کتاب‌هایی برای دانش‌آموزان و المپیادی‌ها کاملاً حس می‌شود.
مخاطبین:
دانش‌اموزان علاقه‌مند به المپیاد
پیش‌نیاز:
کتب فیزیک دبیرستان

فهرست مطالب:
سؤا‌ل‌ها و سؤال‌های چند گزینه‌ای و مسأله‌های کوتاه سال‌های 1994 تا 2004 میلادی همراه با پاسخ تشریحی

پیش‌گفتار:
کتابی که در پیش رو دارید شامل دو بخش می‌باشد: بخش اول مجموعه سؤال‌های مسابقات انجمن فیزیکدانان کانادا را در بر می‌گیرد که این مسابقات هر ساله در سراسر کشور کانادا و در بین دانش‌اموزان دبیرستانی آن کشور برگزار می‌گردد و تاکنون یازده دوره‌ی آن برگزار شده است. شباهت قابل توجه‌ی سؤال‌های مطرح شده در این مسابقه‌ها با سؤال‌های طرح شده در مراحل مقدماتی المپیادهای علمی فیزیک کشور و آزمون‌های ورودی دانشگاه‌ها این اثر را به منبعی مفید و سازنده برای دانش‌اموزان علاقه‌مند تبدیل می‌نماید.
نکته‌ی قابل توجه در مورد سؤال‌های این مسابقه‌ها، تکیه‌ی طراحان بر مفاهیم عمیق علم فیزیک و یادگیزی بهتر آن توسط دانش‌اموزان در دبیرستان‌های کشور کانادا بوده است.
بخش دوم شامل پاسخ تشریحی سؤال‌های چند گزینه‌ای و پاسخ تشریحی مسائل کوتاه است. در بخش پاسخ مسائل همواره سعی بر آن بوده که راه حل ارائه شده با مطالب بیان شده در کتب فیزیک دبیرستانی همگون باشد.
نشانی ناشر:
میدان انقلاب- خیابان فخررازی- خیابان نظری- پلاک 119
صندوق پستی: 1314764961
تلفن: 1- 66954390
فاکس: 66954392
نشانی الکترونیکی: www.mobtakeran.com

نظرات  ( 0 )  نظر امتيازات امتياز بده:
 نام : المپیادهای فیزیک ایران - مرحله‌ی اول - جلد اول (دوره‌ی اول تا چهاردهم)
توضيحات: پدیدآورندگان: صادقی راد، علیرضا؛ عباسی اصل، یوسف
ترجمه:
انتشارات: دانش‌پژوهان جوان
چاپ : بهار 1385
قیمت: 2800 تومان- 316 صفحه
نظر ما درباره‌ی کتاب:
در این کتاب به حل تشریحی مسائل چند گزینه‌ای و پاسخ کوتاه دوره‌های اول تا چهاردهم المپیاد فیزیک ایران پرداخته شده است. سعی بر ارائه‌ی راه ‌حل‌های ساده و مفهومی در کنار تأکید بر محاسبات بوده است؛ لذا در موارد متعدد برای سؤال‌ها چند راه‌حل از جنبه‌های مختلف ارائه شده است. در موارد معدودی نیز در کنار راه حل براساس معلومات دبیرستان راه‌حل‌هایی بر اساس معادلات دیفرانسیل و غیره ارائه شده است.
مخاطبین:
علاقه‌مندان به المپیاد فیزیک
پیش‌نیاز:
کتب فیزیک دبیرستانی
فهرست مطالب:
سؤال‌ها و پاسخ‌های اولین تا چهاردهمینالمپیاد فیزیک ایران
پیش‌گفتار:
مجموعه‌ای که پیش روی شماست، حل کامل و تشریحی سؤال‌های مطرح شده در مرحله‌ی اول المپیادهای فیزیک ایران می‌باشد. در حال حاضر آزمون مرحله‌ی اول در دو بخش «سؤال‌های چند گزینه‌ای» و «مسائل پاسخ کوتاه» طرح می‌شوند و در مرحله‌ی دوم دانش‌پژوه با سؤال‌های تشریحی روبه‌رو می‌گردد. قابل توجه این‌که در دوره‌های سوم تا هفتم المپیاد فیزیک ایران به جای مراحل اول و دوم کنونی صرفاً یک مجموعه سؤال‌های تشریحی مطرح شده است که مشابه مرحله‌ی دوم المپیادهای کنونی می‌باشد؛ لذا ارائه‌ی این سؤا‌ل‌ها را به کتاب «المپیادهای فیزیک ایران- مرحله‌ی دوم» واگذار کردیم.

نشانی ناشر: خیابان انقلاب- خیابان منیری جاوید- تقاطع لبافی‌نژاد- پلاک 177- انتشارات دانش‌پژوهان جوان

صندوق پستی: 14185-567
تلفن: 66498998
فاکس: 66967012
نشانی الکترونیکی: www.dpjsite.com

نظرات  ( 0 )  نظر امتيازات امتياز بده:
 نام : المپیادهای فیزیک ایران – مرحله‌ی اول (جلد دوم)
توضيحات: پدیدآورنده: صادقی‌راد، علیرضا - عباسی‌اصل، یوسف
انتشارات: دانش‌پژوهان جوان
چاپ اول:‌850213 – 200 صفحه
قیمت: 2800 تومان

نظر ما درباره‌ی کتاب
این کتاب برگزیده‌ی مرحله‌ی اول دوره‌های المپیاد فیزیک کشوری همراه با حل آن‌ها است. همین‌طور در انتهای این کتاب، جدولی موجود است که سؤال‌های المپیادهای مختلف را در جدولی برحسب مباحث مختلف تفکیک کرده است. یعنی به‌عنوان مثال می توان فهمید چه سؤال‌هایی در چه دوره‌هایی از المپیاد در مورد آینه‌های کروی بوده است و دانش‌آموز با مراجعه به آن میی‌تواند از این کتاب به‌عنوان نمونه‌سؤال موردی استفاده کند.

مخاطبین:
علاقمندان به شرکت در المپیادهای فیزیک

پیش‌نیاز:
مطالعه‌ی و یادگیری مطالب درسی مرتبط فیزیک

فهرست مطالب:
سؤا‌ل‌ها و پاسخ تشریحی مرحله‌ی اول المپیادهای فیزیک ایران شامل موارد ذیل: پانزدهمین، شانزدهمین، هفدهمین، هجدهمین و نوزدهمین - طبقه‌بندی سؤال‌های مرحله‌ی اول المپیادهای فیزیک ایران – ترکیب سؤال‌های مرحله‌ی اول المپیادهای فیزیک ایران

نشانی ناشر:
انقلاب، خ. اردیبهشت، نبش لبافی‌نژاد، پ. 177
تلفن:
66498998 – 66967012 – 66468082
فاکس: 66967012
نشانی الکترونیکی:
nfo@dpjsite.com
وب‌سایت:
www.olympiad-publisher.com

نظرات  ( 1 )  نظر امتيازات امتياز بده:
 نام : گامی نوین به‌سوی المپیاد فیزیک
توضيحات: گامی نوین به‌سوی المپیاد فیزیک
توضیحات: پدیدآورندگان: پیری، حسن؛ چگینی، سلمان
مترجم: -
انتشارات: دانش‌پژوهان جوان
چاپ آخر: تابستان 1383 - 281 صفحه
قیمت: 2850 تومان

نظر ما درباره‌ی کتاب:
این کتاب شامل سرفصل‌هایی از فیزیک است که در المپیادهای مختلف فیزیک در اقصی نقاط دنیا و نیز ایران مطرح شده است. کتاب فوق متشکل از 8 فصل است که در ابتدای هر فصل توضیحاتی خلاصه‌وار در مورد سرفصل داده شده و سپس مثال‌هایی حل شده اند. بخش اصلی هر فصل را سؤالات المپیاد مختلف تشکیل می‌دهند.
سرفصل‌ها بدین شرح هستند:
فصل اول: مبانی ترمودینامیک- فصل دوم: دما و گرما- فصل سوم: گازها- فصل چهارم: قوانین ترمودینامیک- فصل پنجم: ماهیت نور- فصل ششم: شدت نور- فصل هفتم: وسایل بازتابی نور- فصل هشتم: شکست نور
در آخر کتاب مسائل المپیادهای ایران- خارجی و پاسخ‌های آن‌ها آمده است.
آنچه در این سرفصل‌ها مشهود است، بخشهایی ‌است که کم‌تر می‌توان در منابع اصلی به آن‌ها پرداخت. معمولاً سرفصل‌های مکانیک و الکتریسیته و مغناطیس بیش‌تر مورد بحث قرار می‌گیرند. در حالی که مباحث مذکور در کتاب حاضر شامل دو عنوان کُلی دیگری است که در المپیادهای داخلی و جهانی نیز مورد توجه بوده و هست.
تعداد مثال‌ها و زیر عنوان‌های هر فصل آن را مرجعی کامل در زمینه‌های فوق کرده است

مخاطبین:
کسانی که برای المپیاد آماده می‌شوند
پیش‌نیاز:
کتاب جلد دوم و چهارم فیزیک پایه- کتاب نور هندسی

فهرست مطالب:
مبحث، مسائل نمونه و سؤال‌های المپیاد ایران در موضوع‌های ذیل:مبانی ترمودینامیک، خواص سیالات، چگالی، برخی ویژگی‌های مایع، برخی قوانین سیالات، دما و گرما، دما و انبساط، انبساط حرارتی، گرما و تعادل گرمایی، گازها، فرایندهای گاز کامل، قانون عمومی گازها، قوانین اول و دوم ترمودینامیک (به‌همراه سؤال‌های المپیادهای خارجی)، تاریخچه‌ی نور، ویژگی‌های هندسی نور، سایه و نیم‌سایه، شدت نور، تعاریف و مفاهیم شدت روشنایی، وسایل بازتابی نور، قوانین بازتابش نور، ساختمان آینه‌های کروی، فرمول‌ها و روابط آینه‌های کروی، انتقال و دوران جسم و تصویر در آینه‌های کروی، میدان دید آینه‌های کروی (به‌همراه گزیده‌ی سؤال‌های مسابقه‌های المپیادهای خارجی)، شکست نور، قانون شکست نور، زاویه‌ی حد و بازتابش کلی، عمق ظاهری، تیغه‌ی متوازی‌السطوح، انتقال عرضی، فیبر نوری، منشور، عدسی (به‌همراه مسابقه‌ها و پاسخ‌های المپیادهای خارجی)، سؤال‌ها و پاسخ‌های المپیادهای داخلی در سال‌های 1379 و 1380

نشانی ناشر:
. میدان انقلاب- خیابان منیری جاوید- تقاطع چهار راه لبافی‌نژاد- پلاک 177
صندوق پستی: 1713-13145
تلفن: 6967012- 6498998
فاکس: 66464924
نشانی الکترونیکی:
info@dpj.ir


نظرات  ( 2 )  نظر امتيازات امتياز بده:
 نام : المپیاد های فیزیک
توضيحات: پدیدآورندگان: منصوری، رضا ؛ شیرزاد، احمد
ترجمه:
انتشارات: فاطمی
چاپ : 1374
قیمت: 650 تومان

نظر ما درباره‌ی کتاب:
این کتاب تنها مرجع چاپی المپیادهای جهانی است که با دقت نظر مترجمین کتاب و بیان برخی نکات، به چاپ رسیده است. مترجمین کتاب بر آن بودند که کتاب حاضر در چاپ‌های بعدی بروز شده و پاسخ‌های کلیه‌ی دوره‌های بعدی نیز در کتاب وارد شود.

مخاطبین: کلیه‌ی علاقه‌مندان به فیزیک

پیش‌نیاز: فیزیک دبیرستان

فهرست مطالب: سؤالات و پاسخ‌های اولین تا بیست‌و‌چهارمین المپیاد بین‌المللی فیزیک

پیش‌گفتار: این کتاب در برگیرنده‌ی مجموعه‌ی مسائل تجربی و نظری فیزیک سال‌های 1346 تا 1372 (16 المپیاد اول) و نیز المپیاد دوره 19 است. المپیادهای 17 و 18 و نیز سؤال 20 تا 24 است. ترجمه‌ی کتاب فارسی این مسائل و راه‌حل آنها، گذشته از این‌که وسیله‌ای است برای خود آمایی دانش‌آموزان کشورمان درباره‌ی آن‌چه از فیزیک می‌دانند و خودآزمایی در این زمینه، برای دبیران فیزیک و علاقه‌‌مندان دیگر به این رشته‌ی علمی نیز راهنمایی آموزنده و مفید است.


نشانی ناشر:
تهران – خیابان فاطمی- پلاک 159

صندوق پستی:
تلفن: 8861422 – 8864770

فاکس:
نشانی الکترونیکی: info@fatemi.ir

نظرات  ( 0 )  نظر امتيازات امتياز بده:
 نام : راهنمای فیزیک دانشگاهی
توضيحات: پدیدآورندگان: کاینز؛ فورد؛ پالمر
مترجم: فروتن، فضل‌الله
انتشارات: نشر علوم دانشگاهی
چاپ: تابستان 1377 - 180 صفحه
قیمت: 1200 تومان
نظر ما درباره‌ی کتاب: کتاب فوق در واقع حل نمونه تمرین‌های جلد سوم فیزیک دانشگاهی «هیو- یانگ» است که خود از بهترین مراجع فیزیک پایه‌ی دانشگاهی بوده و معادل کتاب هالیدی است. در این کتاب به‌علت این‌که نویسندگان مستقل از مؤلفین کتاب فیزیک دانشگاهی هستند، سعی برآن داشتند که از لحاظ محتوی هم بتوانند آن را مستقل هم ارائه نمایند. در هر فصل خلاصه‌ای از مطالب درسی آن فصل آمده، مثال‌هایی حل شده و پس از آن هم تمرین‌های حل شده نیز آورده شده است. سطح این کتاب به گونه‌ای است که هم دانش‌اموزانی که علاقه‌مند شرکت در المپیاد هستند می‌توانند آن را مطالعه کنند و نیز دانشجویانی که نیاز به تمرینات اضافه در درس فیزیک2 (الکتریسیته و مغناطیس) دارند،‌ می‌توانند به آن رجوع کنند. این کتاب را به هر دو قشر مذکور توصیه می‌کنیم. این کتاب شامل 12 فصل اصلی فیزیک الکتریسیته و مغناطیس است.

مخاطبین:

پیش‌نیاز:

پیش‌گفتار: درباره‌ی مزایای کتاب و نحوه‌ی استفاده از آن در مقدمه‌هایی که خود آقایان مؤلفان نوشته‌اندتوضیحات کاغی داده شده‌است. اما لازم به تذکر است که کتاب راهنمای فارسی ترکیب دو کتاب است یکی «راهنمای آموختن فیزیک دانشگاهی» و دیگری «راهنمای حل مسائل فیزیک دانشگاهی برای دانشجویان». در هر یک از فصل‌های ترجمه‌ی فارسی ابتدا ترجمه‌ی فصلی از کتاب «راهنمای آموختن» و سپس فصل نظیر «راهنمای حل مسائل» آمده‌اند. در نسخه‌ی انگلیسی راهنمای حل مسائل، صورت مسأله‌ها حذف شده‌اند اما در ترجمه‌ی فارسی صورت مسأله‌ها نیز چاپ شده‌اند تا کتاب استقلال کافی داشته باشد و نیاز به مراجعه به کتاب‌های درسی کم‌تر شود.
مؤلفان به سلیقه‌ی خود مسائلی از آخر فصل‌ها انتخاب کرده‌اند که نمونه‌های جامعی از همه‌ی مسائل باشند. چنانچه استادان و دانشجویان محترم اعتقاد دارند به حل تعداد بیش‌تری از مسائل آخر فصل نیاز است، از طریق ناشر اینجانب را مطلع فرمایند.
فهرست مطالب:
قانون کولن- قانون گائوس- پتانسیل الکتریکی- ظرفیت و دی‌الکتریک‌ها- جریان، مقاومت نیروی محرکه‌ی الکتریکی- مدارهای جریان مستقیم- میدان مغناطیسی و نیروهای مغناطیسی- منابع میدان مغناطیسی- القای الکترومغناطیسی- القاییدگی- جریان متناوب- امواج الکترومغناطیس

نشانی ناشر: خیابان انقلاب- خیابان منیری جاوید (اردیبهشت)- بن‌بست بهاره- پلاک 213.
صندوق پستی: 346/13145
تلفن: 66466825
فاکس:
نشانی الکترونیکی: -
نشانی اینترنتی:

نظرات  ( 0 )  نظر امتيازات امتياز بده:
 
   
<<صفحه قبل  [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] صفحه بعد>>
آرشيو کتاب   
جستجوي كتاب  
 
جستجو براي:  
جستجو در:  
افراد آنلاين: 34    بازديد امروز: 3    كل بازديدها: 157356
  صفحه اول | راهنماي سايت | آموزش | زنگ تفريح | مصاحبه | معرفي کتاب | مشاوره  
  مسابقه | اخبار | نظرات و پيشنهادات | پرسش و پاسخ علمي | درباره ما