Error in PublicCounter!!OlympiadName is not correct !! کتابها
به تازگي امكان نظر دادن و امتياز دادن به كتابها فراهم شده است.
   
Label5
                   
 نام : تولد یک قضیه
توضيحات: سدریک ویلانی، پاریس.
مترجم: یوسف امیرارجمند
۱۳۹۳
قیمت: ۱۵۰۰۰ تومان

کتاب‌های زیادی دربارۀ زندگی علمی، شخصی و کارهای پیشروهای علمی توسط خود ایشان و یا دیگران نوشته شده. ولی کمتر کتابی بوده که آنچه که در قلب ماجرای یک پژوهش بزرگ می‌گذرد، و آنچه در زندگی آن پژوهشگر در همان زمان اتفاق می‌افتاد، به زیبایی بیان کرده باشد. یکی از همان نمونه‌های نایاب از کسی‌ست که از قضا در ریاضیات کار می‌کند. همان ریاضیاتی که بسیاری خشک و بدون کاربرد فرضش می‌کنند.
ولی اینجا، رشته مهم نیست. اگر کنجکاوید که زندگی یک ریاضیدان درجه یک و برنده چند جایزۀ بزرگ را بخوانید، بهتر است از خودش بخوانید و نه تاریخ‌نگار علم. تولد یک قضیه غیر از آنکه ماجرای کار طاقت‌فرسای محاسباتی به عنوان یک کار پژوهشی‌ست شما با زندگی روزمره، خطاهای کاری و بازگشت به اول ماجرا، خستگی‌ها و سرگشتگی‌ها و خوشحالی‌ها و کار و شهرت و اساتید و دانشجویان و آموزش آشنا خواهید شد. حداقل با بخشی که خودتان به عنوان دانشجو یا دانش آموز و یا پژوهشگر درگیرش بودید، همزاد پنداری خواهید کرد.
این کتاب به کیفیت ترجمۀ مناسب به نسبت سرعت ترجمه آماده شده و به همین دلیل تنها می‌توانید از مرکز دانشهای بنیادی (IPM) آن را تهیه کنید. ویلانی در این مرکز واقع در نیاوران تهران سخنرانی داشت و کتاب به همین دلیل تا رسیدن ایشان به سرعت آماده شده بود.
این کتاب را به تمام دانش آموزان، معلمین، مُدرسین دانشگاه، و دانشجویان توصیه می‌کنیم. آموزه‌هایی که می‌توان از روزنوشت‌ها و نظرات و روال کاری و زندگی ویلانی در این کتاب دریافت کرد، ارزش آن را دو چندان می‌کند. شاید روزهای متوالی که مساله‌ای را نمی‌توانید حل کنید، خسته شده‌اید و نیاز به انگیزه دارید از یک استاد جوان انگیزه بگیرید که راه‌های دشواری را پیموده و هرگز کوتاه نیامده و بعد از چند سال یک مساله را که ممکن بسیاری رها کرده باشند، حل کرده. پشتکار، انگیزه، و کنجکاوی پایه‌های اصلی اکتشاف و درک مفاهیم هستند. نکتۀ مهم اشارۀ ویلانی به ساختار آموزشی دانشگاه‌ها، کالج‌ها و محیط‌های علمی‌ست که همه از جمله دانش‌پژوهان در مقاطع مختلف از دبیرستان تا آخرین سطح مدارج علمی درگیر آن هستند.

برای تهیه کتاب تنها مرجع فروش مرکز دانشهای بنیادی ست. ویژه نامه این مرکز در مصاحبه طولانی با ویلانی هم خواندی ست که به صورت فایل پی دی اف، رایگان قابل دسترس است.
...............

سایت مرکز دانش‌های بنیادی: ipm.ac.ir
تلفن: ۲۳۱۰ داخلی ۲۱۲۰

نظرات  ( 0 )  نظر امتيازات امتياز بده:
 
   
Label6
آرشيو کتاب   
جستجوي كتاب  
 
جستجو براي:  
جستجو در:  
افراد آنلاين: 22    بازديد امروز:     كل بازديدها:
  صفحه اول | راهنماي سايت | آموزش | زنگ تفريح | مصاحبه | معرفي کتاب | مشاوره  
  مسابقه | اخبار | نظرات و پيشنهادات | پرسش و پاسخ علمي | درباره ما