جهت استفاده بهينه از امكانات سايت و امكان دادن به مشاور جهت بررسي سوابق قبلي شما در هنگام پاسخ گويي به جوابتان لطفا ابتدا در شبكه وارد شويد (login كنيد)
ورود       ثبت نام

<<صفحه اول <صفحه قبل  [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] صفحه بعد> صفحه آخر>>
 
   
 نام:  hoda
   
تاریخ مشاوره:  24/06/1392
سوال:  slm.lotfan rajebe reshteye shimi karbordi tozih dahid. man dar daneshgahe azad ghabool shodam ba tashakor
     
تاریخ پاسخ:  31/06/1392 
پاسخ :  سلام، شیمی کاربردی یکی از شاخه‌های شیمی هست که از شیمی را بصورت تخصصی به دانشجو آموزش داده و کاربردهای آن را در صنعت به دانشجو یاد می‌دهد.
   
   
 نام:  مهرناز
   
تاریخ مشاوره:  30/06/1392
سوال:  من سال دوم تجربی ام آیا برای المپیاد شیمی باید شیمی پیش دانشگاهی هم بخونم؟ از کتاب شیمی مورتیر چه فصل هایی را بخونم ؟ و برای شروع خواندن برای المپیاد از چه مبحثی شروع کنم
     
تاریخ پاسخ:  31/06/1392 
پاسخ :  سلام، برای مرحله اول اگر شیمی پیش رو هم نخوندی زیاد مهم نیست اما برای مراحل بعدی باید بخونی حتما. برای شیمی پیش باید در کتاب مورتیمر مباحث مربوط به تعادل و سینتیک شیمیایی و الکتروشیمی رو بخونی که نسبتا مباحث حجیمی هستند. اما برای شروع به خوندن به نظر من همان ترتیب مباحث کتب درسی رو از روی مورتیمر بخونی بهترین کاره.
   
   
 نام:  مهرناز
   
تاریخ مشاوره:  30/06/1392
سوال:  مهم ترین مباحث در مرحله اول و دوم المپیاد شیمی چیست برای خواندن در وقت کم
     
تاریخ پاسخ:  31/06/1392 
پاسخ :  سلام، ببین از تمامی مباحثی که در نظر گرفته شده سوال میاد در المپیاد و نمیشه گفت کدوم بخش مهمتر هست. اما اگر زمان کمی داری مباحث رو نسبت به درجه سختی بخون. مسلما سوالات استوکیومتری و ساختار هندسی و ساختار لوییس و ساختار الکترونی سوال‌های رایج‌تری در المپیاد مرحله اول هستند.
   
   
 نام:  mahtab
   
تاریخ مشاوره:  31/06/1392
سوال:  سلام فردا که بیاد می شم اول دبیرستانی...خیلی وقته که تصمیم دارم برای المپیاد شیمی بخونم...اما نمیدونم از کجا چه جوری شروع کنم... اگه کسی میتونه کمک کنه یا به ایمیلم جوابو بفرسته یا بیاد وبم:zzz14.blogfa.com
     
تاریخ پاسخ:  31/06/1392 
پاسخ :  سلام، با شروع کلاس‌ها و همزمان با خوندن درسای دبیرستان شروع کن شیمی عمومی مورتیمر رو بخونی و جلوتر از دبیر مطالب رو بخون و هرجا سوال برات پیش اومد از استادتون بپرس و تمرین هم زیاد حل کن. شیمی سال‌های بعد رو هم سعی کن بعد از تموم کردن شیمی اول دبیرستان جلو جلو بخونی.
   
   
 نام:  danial
   
تاریخ مشاوره:  31/06/1392
سوال:  man bara marhale 1 olampiad shimi amade boodam ta inke sharayete sherkat dar olampiade shimi ro khoondam ke namreye fizik 1,2 bayad az 16 kamtar nabashe vali man shimi 1 ro 15.5 shodam.......kari mitoonam bokonam ?
     
تاریخ پاسخ:  31/06/1392 
پاسخ :  سلام، متاسفانه نه! اما خب سعی کن خوب درساتو بخونی، دانشگاه خوب قبول بشی، و در المپیاد شیمی دانشگاهی شرکت کنی.
   
   
 نام:  سامان
   
تاریخ مشاوره:  12/05/1392
سوال:  سلام . ببخشید دانش اموزان فارغ تحصیل پیش دانشگاهی می تونن در المپیاد ها شرکت کنند. ممنون
     
تاریخ پاسخ:  12/06/1392 
پاسخ :  سلام، خیر، شما تا آخر سال سوم دبیرستان اجازه شرکت در المپیاد دارید و سپس میتونید در المپیادهای دانشگاهی شرکت کنید.
   
   
 نام:  پریسا
   
تاریخ مشاوره:  15/05/1392
سوال:  سلام من گیج شدم نمیدونم از کارشناسی شیمی میتوان به داروسازی رفت یا نه لطفا زودتر جوابمو بدید لطفا
     
تاریخ پاسخ:  12/06/1392 
پاسخ :  سلام، بارها گفتم باز هم میگم اصلا مهم نیست شما در کارشناسی چه رشته‌ای مطالعه کرده‌اید، برای فوق مجاز هستید هر رشته‌ای که دلخواهتان هست رو شرکت کنید. اما بهتر هست برای موفقیت زمینه اطلاعاتی و درسی اون رشته رو داشته باشید که کسانی که شیمی در کارشناسی خوانده‌اند زمینه اطلاعاتی برای داروسازی رو هم دارند.
   
   
 نام:  niku
   
تاریخ مشاوره:  18/05/1392
سوال:  salam cheqad cherte in site,masalan dari rahnamai mikoni?vaqan masxarast.
     
تاریخ پاسخ:  12/06/1392 
پاسخ :  سلام، ببین دوست عزیز اینجا بخش مشاوره المپیاد شیمی برای دانش‌آموزان هستش. من هم تا جایی که بتونم در زمینه المپیاد شیمی دوستان رو راهنمایی میکنم و مشاوره‌ای که من میدم با گفتگو و کسب تجربیات خودم و کسانی هست که مدال دارند در زمینه المپیاد شیمی. اگر کسی از مشاوره من نتیجه نگیره واقعا تقصیر من نیست، بارها هم در مطالب گفتم که برنامه درسی هر کس با توجه به برنامه زندگی و شیوه درس خوندن اون شخص باید همخوانی داشته باشه و هیچ کس به غیر از خود شخص نمیتونه برای خودش برنامه ریزی کنه. اگر هم کسی مشاوره‌های من رو کلا قبول نداره میتونه دقیقا اعلام کنه که کدوم قسمت از مشاوره به نظرش مطلوب نیست و من هم آدم انتقاد پذیری هستم و سعی خودم رو در اصلاح مطالب انجام میدم ولی خوب مشاوره‌هایی که میدم و منابعی که اعلام میکنم برای مطالعه منابعی هست که دانش آموزان موفق استفاده کردند و مدال طلا گرفتند. یک سری از دوستان هم خب میان از من مطالبی نامربوط به المپیاد شیمی میپرسند که نه در زمینه وظایف من هست و نه من اطلاعاتی دارم که اون دوستان باید به سایت‌‌های دیگه مراجعه کنند. واقعا هم اگر شما انتقادی دارید بصورت دقیق اعلام کنید به کدام قسمت از راهنمایی‌های من انتقاد دارید.
   
   
 نام:  سحر
   
تاریخ مشاوره:  05/06/1392
سوال:  سلام من دانش آموز سال سوم دبیرستانم اگه از الان برای المپیاد زیست شروع کنم دیر نیست؟به نظرشما چی بخونم؟باتشکر...
     
تاریخ پاسخ:  12/06/1392 
پاسخ :  سلام، اینجا بخش المپیاد شیمی هست. بهتره به بخش مشاوره المپیاد زیست مراجعه کنید.
   
   
 نام:  فاطمه مرادی
   
تاریخ مشاوره:  07/06/1392
سوال:  باسلام وخسته نباشید.من امسال ورودی دبیرستان سمپاددزفولم.واقعا درس خونم ودوست دارم حتماالمپیاد شرکت کنم.ولی هیچ اطلاعی ازالمپیادها ندارم.سمپادیامعمولا میرن پایا.میخواستم تادیرنشده راهنمایم کنیدکه چه جورالمپیادی وچه جوری شرکت کنم.من هیچ منبع مشاوره ای ندارم لطفادقیق راهنمایم کنید که ویژگی المپیادها چین.لطفاتا دوسه روز اینده کمکم کنید... ازتون واقعا متشکرم.خداحافظ
     
تاریخ پاسخ:  12/06/1392 
پاسخ :  با سلام، خیلی خوب هست که از الان به فکر المپیاد افتادید. ببینید المپیاد شیمی یک مسابقه هست بین کسانی که به درس شیمی علاقه مند هستند و در این درس استعداد دارند تا خودشون رو با بقیه دانش آموزان سطح کشور بسنجند. برای شرکت در المپیاد شما از طریق مدرسه خودتون باید پیگیری کنید و در زمان ثیت نام، اسمتون رو برای المپیاد از طریق مدرسه بفرستید. زمان و منابع رو هم به شما اعلام میکنند. منابع که دقیقا همان مطالب کتب شیمی دبیرستان هست، البته برای مراحل اول و دوم. که برای موفقیت بهتر هستش که فقط به کتب شیمی دبیرستان هم تکیه نکرده و کتاب شیمی عمومی مورتیمر رو هم بخونید. برای مرحله سوم اما باید کتب شیمی آلی و شیمی فیزیک و شیمی تجزیه رو هم مطالعه کنید. شما بهتر هست از طریق مدرسه آیین نامه‌های مربوط به المپیاد رو مطالعه کنید و اگر باز هم سوالی داشتید حتما در این بخش بپرسید تا جوابتون رو در صورت توان بدیم.
   
   
<<صفحه اول <صفحه قبل  [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] صفحه بعد> صفحه آخر>>

لطفا مشخصات و سوال خود را در بخش زير وارد کنيد.
جواب سوال شما، پس از بررسي در بخش پرسش و پاسخ قرار داده خواهد شد.
نام:  
E-Mail:  
بخش:
متن سوال:  

 

افراد آنلاين: 28    بازديد امروز: 14    كل بازديدها: 649674
  صفحه اول | راهنماي سايت | آموزش | زنگ تفريح | مصاحبه | معرفي کتاب | مشاوره  
  مسابقه | اخبار | نظرات و پيشنهادات | پرسش و پاسخ علمي | درباره ما