جهت استفاده بهينه از امكانات سايت و امكان دادن به مشاور جهت بررسي سوابق قبلي شما در هنگام پاسخ گويي به جوابتان لطفا ابتدا در شبكه وارد شويد (login كنيد)
ورود       ثبت نام

<<صفحه اول <صفحه قبل  [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] صفحه بعد> صفحه آخر>>
 
   
 نام:  فرزاد
   
تاریخ مشاوره:  04/10/1391
سوال:  سلام من دانش اموز سوم دبیرستان هستم درسم هم خیلی بد نیست. یعنی خیلی میخونم ولی وقتی میرم سر جلسه هیچی یادم نمیاد که به نویسم انگار که صفر صفرم و هیچی هم نخوندم. واقعا این موضوع داره ازارم میده البته اعتماد به نفس هم اصلا ندارم ممنون میشم اگه کمکم کنید
     
تاریخ پاسخ:  25/10/1391 
پاسخ :  سلام. بیشتر بگو. چه جلسه ای المپیاد یا امتحان مدرسه؟ جواب ها متفاوتند. منتظرم. موفق باشید.
   
   
 نام:  fazi
   
تاریخ مشاوره:  03/10/1391
سوال:  سلام تاریخ برگزاری المپیاد دانش آموزی سال تحصیلی 91-92کی هست؟
     
تاریخ پاسخ:  25/10/1391 
پاسخ :  سلام. به لینک زیر مراجعه و اطلاعیه ها را دنبال کنید: http://www.roshd.ir/Default.aspx?tabid=389&SSOReturnPage=Check&Rand=0 موفق باشید.
   
   
 نام:  محمد
   
تاریخ مشاوره:  25/10/1391
سوال:  سلام ببخشید من یه سوال داشتم و اون اینه که من سوالات مرحله اول رو دیدم به عنوان مثال سوالات کتاب 250 مساله ترکیبیات ولی تعداد کمی از اون سوالات با نکته ها و مطالب کتاب هایی مانند ترکیبیات آقای علیپور حل میشه وقتی به جواب های تشریحی مساله های ترکیبیات نگاه میکنم در حقیقت هر کدومش یه جوری حل میشه و نکته و فرمول های زیادی رو لازم نداره بلکه فقط استدلال نویسندگانه من میخوام بدونم ما چی کار کنیم به چنین قدرتی حل مساله در ریاضی برسیم آخه من وقتی سوالات رو نگاه میکنم خیلی علاقه دارم حلش کنم اما مشکل و سخته و وقتی جوابش رو میبینم نویسنده از یه راهی سوال رو حل کرده که اون راه حل حتی از چند فرسخی ذهن من عبور نکرده به نظر شما چه کار کنم تا به چنین قدرتی برسم.با تشکر از زحمات فراوانتان در پاسخگویی به سوالات .
     
تاریخ پاسخ:  25/10/1391 
پاسخ :  سلام محمد. سوال تو زیباست و فنی. ممنون. بله. مسایل ترکیبیات معمولا از تکنیک عمومی قابل حل نیستند و هر کسی ممکن است راهی برای حل آن ها ارایه کند که تفاوت هایی با آن چه دیده ایم، ممکن است داشته باشند. اما قدرت. این مقوله بحثی فلسفی است و به نحوه ی آموزش ما برمی گردد. یک راه توانمندی در ریاضیات حل مسایل بسیار است.یعنی زیاد و با درجه سختی متفاوت مساله حل کنید. معروف است که می گویند اگر یک مساله را خود حل کنید بهتر از آن است که حل هزاران مساله را ببینید! وقتی کتابی را شروع به خواندن می کنی حتما تمرینات آن کتاب را حل کن. ب به خاطر سپردن هزاران قضیه ی قدرتمند نیز قادر نخواهید بود برخی مسایل ساده را حل کنید جز این که به اندازهی کافی در راستای کاربردهای آن قضیه تمرین حل کرده باشید. توجه کن گفتم در راستای کاربرد های آن قضیه. وقتی زیاد تمرین یا مساله حل کردید تمرین یا مساله حل کردن برایت ساده خواهد بود. تنها راه قدرتمند شدن در ریاضیات همین است. هر کسی را می بینی که قوی مساله حل می کند بدان خیلی بیشتر از آن چه به نظر می رسد یا حتی گاهی خود می گوید تمرین کرده است. کمی بعد خود راه را پیدا خواهی کرد. موفق باشید دوست عزیز.
   
   
 نام:  سسر
   
تاریخ مشاوره:  19/10/1391
سوال:  سلام میخاستم یه سوال بپرسم برای قبول شدن در مرحله اول باید به کتاب درسی رجوع کنیم یا نه بریم سر چهار مبحث اصلی المپیاد(نظریه اعداد،هندسه و......)راستی من اول دبیرستان هستم...
     
تاریخ پاسخ:  25/10/1391 
پاسخ :  سلام دوست عزیز. یک توصیه ی خوب این است که از هر کجا و هر چقدر که می توانید مطالعه کنید. الزاما به کتاب درسی محدود نکنید خود را. کتاب های درسی آموزشی هستند و برای مسابقات نوشته نشده اند. در المپیاد معمولا مسایل مبارزطلب مطرح می شوند که نیاز به مطالعاتی وسیع تر از آن چه در برنامه های درسی آموزش و پرورش مورد نظر است نیاز خواهد بود. موفق باشید.
   
   
 نام:  مریم
   
تاریخ مشاوره:  20/10/1391
سوال:  من سال دوم تجربی ام میخواستم ببینم منم میتونم توالمپیاد ریاضی شرکت کنم
     
تاریخ پاسخ:  25/10/1391 
پاسخ :  سلام. به لینک زیر مراجعهکنید: http://www.irysc.com/forum/t6402/ با تشکر
   
   
 نام:  رویا
   
تاریخ مشاوره:  24/10/1391
سوال:  سلام ی سوال داشتم من سال سوم راهنمایی هستم وپارسال المپیاد نفر اول شدم ولی نمی دونم چرا امسال اصلا علاقه ای به ریاضی ندارم توروخدا کمکم کنیددارم دیونه می شم
     
تاریخ پاسخ:  24/10/1391 
پاسخ :  سلام رویا جان. دیوانه چرا؟ مگر آبی رفته که دیگر به جوی باز نگردد؟! گاهی اوقات شدت علاقه و استعداد به صورت بی علاقگی و بی انگیزگی بروز می کند. در چنین مواقعی نباید احساس کرد که علاقه از بین رفته، من فکر می کنم خسته ای. اگر امکان مسافرت به شمال کشور را دارید با خانواده حتما در اسرع وقت به مسافرت تفریحی بروید. اگر نه، به همراه پدرت و یا مادر محترم به نزدیک ترین پارک سبز و زیبا که مکان آرام برای قدم زدن طولانی داشته باشد مراجعه و ساعاتی طولانی به چیزی فکر نکرده و قدم بزنید. حتما این کار را انجام دهید و حتما با اعضای خانواده. کسانی که شما را از صمیم قلب دوست داشته و شادی شما آن ها را شاد و برعکس ناراحتی اتان آن ها را غمگین می کند. سپس با جزییات بیشتر بگو که چند وقت است این بی علاقگی ایجاد شده است؟ منتظرم. موفق باشید
   
   
 نام:  متین
   
تاریخ مشاوره:  24/10/1391
سوال:  ممنون،خیلی متشکرم فقط یه خواهشی داشتم اینه که اگه می شه خودتون رو معرفی کنید.باتشکر
     
تاریخ پاسخ:  24/10/1391 
پاسخ :  سلام متین. اهداف سایت به گونه ای است که ما بهتر است خود را معرفی نکنیم. انشالله هر وقت نتیجه گرفتی، برای من پیغام بگذار و آن وقت خودم را معرفی می کنم. فقط بگو مطالبی که برایت نوشتم به نظرت مفید واقع خواهند شد؟ ممنون و موفق باشید.
   
   
 نام:  متین
   
تاریخ مشاوره:  24/10/1391
سوال:  سلام، من همونی هستم که بهم گفتید رشته و اسم بعضی از کتابامو بگم: سال دومم و رشته ی ریاضی مدرسه ی وابسته به دانشگاه رازی اسم بعضی از کتابامو میگم:1-ریاضیات گسسته مقدماتی و1و2و3و4 2-انواع واقسام کتاب های مربوط به المپیاد از انتشارات فاطمی 3-تجربه توپولوژی 4-فیزیک های مفهومی1و2و3و4و5 -و.............
     
تاریخ پاسخ:  24/10/1391 
پاسخ :  سلام متین. بله. بجا آوردم. ممنون از شما. کتاب هایت مناسب هدفی که در پیش داری است. اما یک مساله وجود دارد و آن این که چقدر مایل به انجام این کار هستی؟ اگر طلبه باشی بایست بیشتر وقت بگذاری. ذهن انسان برای مادگی برای استفاده از مطالب آموخته شده نیاز به وقت کافی دارد. بدین معنی که وقتی شما مطلب جدیدی یاد می گیرید بایست با تمرین بسیار و به لحاظ درجه ی سختی متنوع، ذهن خود را با سرعت منطقی به سمت حل مسایل مبارزطلب و البته در زمان معین سوق دهید. با توجه به این که زمان کافی در اختیار دارید توصیه ی اولیه ی من این است که با آرامش و برنامه ریزی خاصی و به ترتیبی که دوست داری کتاب هایت را مطالعه کن و برای این که همیشه ذهنت آماده باشد در فواصل زمانی معین از مطالب آموخته شده در قبل و از هر کتابی چندین تمرین حل کن. این کار باعث می شود در آینده نیاز به مطالعه ی سنگین نداشته باشی. زیرا مطالب با تمرینات مناسب مرور شده و استحکام پیدا می کنند در ذهنت. ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که المپیاد و یا هر مسابقه ی علمی دیگری تلاش برای ارتقا است نه بقا. بنابراین دلیلی ندارد استرس داشته باشی. مدتی بعد از شروع به مطالعه به من میزان پیشرفتت رو بگو. این اطلاع رسانی باعث می شود تا من بهتر بتونم برای زمان بندی تو کمک کنم. شاید مسایلی برایت ارسال کنم که به آن ها فکر کنی و برای حل اشان تلاش کنی. فعلا نیاز به کار خاصی جز مطالعه ی منظم و با هر ترتیبی که دوست داری احساس نمی شود. موفق باشید.
   
   
 نام:  سهیل
   
تاریخ مشاوره:  20/10/1391
سوال:  اولا سلام! دوما :دانش آموزاول دبیرستانم تقریبا یه ماه مونده واسه مرحله یک ریاضی منم تا الان جسته گریخته کمی مباحث تشریحی رو خواندم اما من نزدیک 100 تا کتاب دارم که هیچکدام درست و حسابی و عین آدم نیومدن توضیح بدن بدتر آدمو گیج میکنن روی هم رفته یه پیشنهاد بدید تا بتونم بهتر مطالبو بفهمم و دیگه اینکه با این وقت کم روزی باید بیشتر از 5 ساعت المپیاد بخونم یا کمتر از5ساعت لطف میکنین جواب بدین
     
تاریخ پاسخ:  24/10/1391 
پاسخ :  سلام. شما خود اشاره کرده اید که جسته و گریخته مطالعه کرده اید. مطالعه ی پراکنده و نامنظم باعث سردرگمی انسان می شود. مشکل از شما نبوده احتمالا از نحوه ی مطالعه بوده. منظم بخوانید. نظم این نیست که سر ساعت و در مکان خاصی مطالعه کنید. این ها اگر مهیا باشند خوب است اما کافی نیست. مهم این است که مطالب پیوسته ودر فواصل زمانی مناسبی برای یادگیری به ذهن سپرده شوند تا ذهن آن ها را تجزیه و تحلیل کرده و اماده ی بهره برداری شود. ساعات مطالعه بستگی به میزان پذیرش ذهنی افراد داشته و ممکن است در افراد متفاوت متغیر باشد. تا هر وقت که ذهن اتان مثل لحظه ی شروع به مطالعه قادر به تحلیل مطالب باشد می توانید بخوانید. بیشتر نه. کم تر بهتر از بیشتر است. زیرا نتیجه ی تحت فشار این چنینی قرار دادن ذهن معکوس خواهد بود. موفق باشید.
   
   
 نام:  زهرا
   
تاریخ مشاوره:  21/10/1391
سوال:  من دانش اموز اول دبیرستان هستم مخواستم بدونم چه کتاب هایی را برای المپیاد ریاضی باید بخونم تا قبول بشوم و من در مدرسه ی فرزانگان درس می خوانم و استعداد خوبی در ریاضی دارم.
     
تاریخ پاسخ:  24/10/1391 
پاسخ :  سلام دوست گرامی. ما در سایت بخشی به نام معرفی کتاب داریم که منابع مناسبی در آن جا معرفی شده اند. ابتدا به مقالات مشاوره ی تیزهوشان مراجعه کنید و سپس به آن جا. اگکر مشکل اتان حل نشد سوال خود را با جزییات بیشتر مطرح کنید تا بهتر بتوانیم راهنماییتان کنیم. موفق باشید.
   
   
<<صفحه اول <صفحه قبل  [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] صفحه بعد> صفحه آخر>>

لطفا مشخصات و سوال خود را در بخش زير وارد کنيد.
جواب سوال شما، پس از بررسي در بخش پرسش و پاسخ قرار داده خواهد شد.
نام:  
E-Mail:  
بخش:
متن سوال:  

 

افراد آنلاين: 245    بازديد امروز: 1    كل بازديدها: 706447
  صفحه اول | راهنماي سايت | آموزش | زنگ تفريح | مصاحبه | معرفي کتاب | مشاوره  
  مسابقه | اخبار | نظرات و پيشنهادات | پرسش و پاسخ علمي | درباره ما