جهت استفاده بهينه از امكانات سايت و امكان دادن به مشاور جهت بررسي سوابق قبلي شما در هنگام پاسخ گويي به جوابتان لطفا ابتدا در شبكه وارد شويد (login كنيد)
ورود به سايت       ثبت نام

<<صفحه اول <صفحه قبل  [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] صفحه بعد> صفحه آخر>>
 
   
 نام:  زهرا
   
تاريخ سوال:  03/06/1392
سوال:  با سلام. لطفا بگویید که چه مقدار از محلول PdCl2 را باید با 40cc اب که حاوی 15ppm از Au خالص است مخلوط کنم تا نسبت Pd/Au برابر 1:1 شود. لطفا روش محاسبه را با جزییات بگویید. با تشکر.
     
تاريخ پاسخ:  05/06/1392 
پاسخ :  با سلام، مسلما من نمیتونم اینجا جزئیات رو بطور دقیق به شما بگم و همچنین همچنین سوالاتی رو شما باید واقعا خودتون از طریق تحقیق و مطالعه کتاب بدست بیاورید. تنها راهنمایی که میتونم به شما بکنم این هست که از فرمول C1V1=C2V2 استفاده کنید.
   
   
 نام:  محمد
   
تاريخ سوال:  04/06/1392
سوال:  چگونه میتوان حجم یک تخم مرغ را اندازه گرفت؟
     
تاريخ پاسخ:  05/06/1392 
پاسخ :  با سلام، یک ظرف را که درجه بندی حجمی دارد را تا حجم معینی از آب پر میکنید سپس تخم مرغ را درون آن میندازید. حجمی از آب که بالا میرود برابر است با حجم تخم مرغ.
   
   
 نام:  سید علی محمد
   
تاريخ سوال:  08/04/1392
سوال:  واکنش پذیر ترین فلز از گروه فلزات قلیایی چیست
     
تاريخ پاسخ:  31/05/1392 
پاسخ :  سلام، در هر گروه از بالا به پایین واکنش پذیری افزایش پیدا میکند پس مسلما اخرین عنصر گروه از همه واکنش پذیر تر است.
   
   
 نام:  سحر
   
تاريخ سوال:  11/05/1392
سوال:  سلام ازکجا بفهمیم ملکول قطبی یا ناقطبیه
     
تاريخ پاسخ:  31/05/1392 
پاسخ :  برای فهمیدن قطبی بودن یا نبودن یک ترکیب باید ساختار هندسی اون رو بدونیم و اختلاف الکترونگاتیوی بین عناصری که به هم پیوند داده شده اند. باید به ازای هر پیوند یک بردار به سمت عنصر با الکترونگاتیوی بیشتر بکشی و در آخر ببینی که این بردارها هم رو خنثی میکنند یا نه. اگر همدیگر را خنثی کنند یعنی مولکول غیر قطبی است ولی اگر خنثی نکنند یعنی قطبی است.
   
   
 نام:  امیرحسین
   
تاريخ سوال:  17/05/1392
سوال:  من شروع کرده ام به درس خواندن.در یکی از کتاب های کمک آموزشی سوالی دیده ام جوابش را نمی دانم توروخدا هر چه سریع تر ظرف 24 ساعت جواب را به ایمیلم ارسال کنید. ایمیل:amir9675@yahoo.com سوال:چگونه می توان پرتوهای آلف را حذف کرد؟ این سوال در صفحه ی13 گاج قرمز شیمی(2)است.
     
تاريخ پاسخ:  31/05/1392 
پاسخ :  سلام، این سوال خیلی خیلی خیلی راحت است. کتاب رو یه مطالعه کنی به راحتی جواب میدی. پرتو آلفل رو خیلی ضعیفه و توسط یک ورق کاغذی هم میتوان مانع عبور آن و به اصطلاح حذف آن شد.
   
   
 نام:  نادیا
   
تاريخ سوال:  22/05/1392
سوال:  طیف نشری خطی عناصر گازی رو برام توجیه کنید
     
تاريخ پاسخ:  31/05/1392 
پاسخ :  سلام، هر عنصر در حالت ملتهب از خودش موج ساطع میکنه که اگر ما این موج رو روی یک فیلم بتونیم ظاهر کنیم بصورت یک سری خطوط ضاهر میشه. به این خطوط ظاهر شده میگیم طیف نشری خطی. حالت ملتهب عناصر مثل آهن وقتی گرما داده میشه و قرمز میشه. ما اگر اون نور قرمز رو از منشور عبور داده و روی فیلم ظاهر کنیم به ما طیف نشری خطی آهن رو میده. امیدوارم متوجه شده باشید.
   
   
 نام:  احمد محمدپور
   
تاريخ سوال:  27/05/1392
سوال:  سلام-۱- با توجه به اینکه می گوییم غلظت مواد جامد در واکنش ثابت است آیا منظور فقط واکنش های تعادلی است یا کلا همه واکنش های شیمیایی؟درصورتیکه در همه واکنش ها ثابت باشد پس چرا در واکنش تجزیه پتاسیم کلرات پس از مدتی ماده اولیه تمام شده و واکنش متوقف می شود؟۲ – نمودار غلظت زمان برای تجزیه پتاسیم کلرات چگونه رسم می شود ؟آیا غلظت پتاسیم کلرات را باز هم به موازات ب محور زمان باید رسم کنیم؟
     
تاريخ پاسخ:  31/05/1392 
پاسخ :  سلام، من سوال 1 رو جواب میدم ولی سوال 2 رو من نباید جواب بدم، خودت به راحتی باید بتونی جواب بدی با توجه به مطالب کتاب درسی. ببین وقتی میگیم غلظت یعنی مقدار ماده در مخلوط یا محلول. ما به این دلیل میگیم که غلظت مواد جامد رو ثابت در نظر میگیرم زیرا نسبت مواد در یک ماده جامد تقریبا همواره ثابت است و اگر ماده جامد خالص باشد (یعنی فقط از یک جزء تشکیل شده باشد) کلا غلظت برابر با یک است. در مورد تجزیه پتاسیم کلرات هم که پرسیدی ماده جامد ما تا زمانیکه در ظرف هست غلظتش ثابت هست و وقتی هم که دیگر ماده جامد نداشته باشیم اصلا چیزی وجود نداره که بخوایم براش غلظت تعریف کنیم و ماده جدید ما محلولی می‌باشد که پتاسیم کرات هم قسمتی از آن است. امیدوارم متوجه مفهوم شده باشید.
   
   
 نام:  اتنا
   
تاريخ سوال:  12/02/1392
سوال:  سلام.من ازمایش تیتراسیون با پرمنگنات انجام دادم اما رنگ محلول به جای صورتی قهوه ای شدمیشه علتشو بگید
     
تاريخ پاسخ:  05/05/1392 
پاسخ :  در محلول های اسیدی ضعیف (pH بالای 4)یا خنثی یا در قلیایی ضعیف پرمنگنات متحمل یک کاهشسه الکترونی وتشکیل رسوب قهوه ای منگنز دی اکسید می شود.
   
   
 نام:  سنا
   
تاريخ سوال:  15/02/1392
سوال:  تعیین اب تبلور
     
تاريخ پاسخ:  05/05/1392 
پاسخ :  در این لینک میتوانید مفصلدر مورد آب تبلور بخونید ولی به طور خلاصه با توزین نمونه ی خشک و نمونه ی آب دار و مقایسه آن میتوان مقدار را محاسبه کرد. لینک: http://olympiad.roshd.ir/QuestionAnswer/QuestionAnswerEdit.aspx?OlympiadName=Chemistry&ConsultID=48795&num=16&cat=1&qmode=1
   
   
 نام:  فاطمه
   
تاريخ سوال:  19/02/1392
سوال:  در تیتراسیون اسید و باز چرا هیچگاه نباید ارلن را با محلول مورد آزمایش شستوشو داد؟ محلول استاندارد اولیه و ثانویه چه تفاوتی با هم دارند؟
     
تاريخ پاسخ:  05/05/1392 
پاسخ :  استاندارد اولیه: ماده ای که درجه خلوص بالا دارد، در مقابل هوا و نور پایدار است، وزن زیادی داشته باشد تا خطای جزئی پایین بیاید، آب هیدراته نداشته باشد و تهیه آن راحت باشد. استاندارد ثانویه: محلولی است که غلظت آن توسط محلول استاندارد اولیه تعیین می شود. شست و شو هرگز با خود محلول آزمایش انجام نمی گیرد یا با آب یا اگر محلول آلی بود از استون استفاده می شود.
   
   
<<صفحه اول <صفحه قبل  [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] صفحه بعد> صفحه آخر>>

لطفا مشخصات و سوال خود را در بخش زير وارد کنيد.
جواب سوال شما، پس از بررسي در بخش پرسش و پاسخ قرار داده خواهد شد.
نام:     
E-Mail:     
بخش:   
متن سوال:     
افراد آنلاين: 38    بازديد امروز: 53    كل بازديدها: 1791532
  صفحه اول | راهنماي سايت | آموزش | زنگ تفريح | مصاحبه | معرفي کتاب | مشاوره  
  مسابقه | اخبار | نظرات و پيشنهادات | پرسش و پاسخ علمي | درباره ما