جهت استفاده بهينه از امكانات سايت و امكان دادن به مشاور جهت بررسي سوابق قبلي شما در هنگام پاسخ گويي به جوابتان لطفا ابتدا در شبكه وارد شويد (login كنيد)
ورود به سايت       ثبت نام

<<صفحه اول <صفحه قبل  [19] [20] [21] [22] [23] [24] صفحه بعد> صفحه آخر>>
 
   
 نام:  reza
   
تاريخ سوال:  16/02/1385
سوال:  چرا سرعت اینترنت من پایین است ؟
     
تاريخ پاسخ:  12/12/1385 
پاسخ :  سلام دوست عزیز ، پایین بودن سرعت اینترنت دلایل زیادی میتونه داشته باشه ! ای کاش بشتر و خاص تر مشکلت مطرح می کردی،متداول ترین دلیل برای کم بودن سرعت اینترنت،حجم بالای کاربر از سروری که داره به تو سرویس میده(امکان استفاده از شبکه رو بت میده)که این مشکل هیچ ربطی به کامپیوتر تو نداره و تو میتونی از یک شرکت اینترنتی دیگری که سرویس دهی بهتری هم داره استفاده کنی که من این اینترنت های بدون username , password رو که با 1 شماره تلفن 10 رقمی میشه ازشون استفاده کرد و پیشنهاد میکنم که اگه بخوای email خودت بده من لیست این شرکت ها با شماره تلفن و قیمتاشون واست mail میکنم. اما دو حالت خطر ناک دیگه هم هست که کامل مربوط به کامپیوترت میشه: 1.ممکن کامپیوترت هنگام اتصال به شبکه توسط hacker ها در حال hack شدن باشه،که در این حالت بهت توصیه میکنم fireWall سیستمت رو چک کنی که فعال هست یا نه ،اگه فعال نبود حتما فعالش کن حتی برای اطمینان یک نرم افزار AntiHack رو سیستمت نصب کن . 2.حالت سوم اینکه ممکن کامپیوترت ویروسی شده باشه که چاره اش نصب یک AntiViruse که سیستمت کامل چک کنه تا خیالت راحت شه. این کارها رو بکن و نتیجه اش رو بهم بگو،حتما اگه به مشکلی بر خوردی با کمک هم حلش میکنیم . موفق باشی!
   
   
 نام:  سید جواد طبیب زاده
   
تاريخ سوال:  26/01/1385
سوال:  در روز تولد خواهر و برادری جمع سن آن ها 4 سال است . سن خواهر کوچک تر چند سال است ؟ الف ) یک سال ب) دو سال ج) سه سال د) چهار سال
     
تاريخ پاسخ:  11/12/1385 
پاسخ :  سلام دوست عزیز ،فکر کنم که این سوال خیلی ساده باشه! فرض کن سن خواهر کوچکتر x و سن برادر y باشه که با توجه به شرایط مسءله 1.مجموع x,y برابر با 4 است. 2.x از y کوچکتر است. 3.x,y هر دو باید مثبت باشند،جون سن نمیتونه که منفی باشه!! پس x,y های ممکن را میشه به صورت زوج مرتب های زیر نوشت (x,y) (1و3)(3و1)(2و2)(4و0)(0و4) که با توجه به شرایطی که مسءله گفته جواب (3و1) قابل قبول است،یعنی سن خواهر کوچک 1 سال و سن برادر 3 سال است،یعنی گزینه الف
   
   
 نام:  مهسا
   
تاريخ سوال:  23/10/1384
سوال:  لطفا اطلاعاتی درباره المپیادریاضی والمپیادنجوم می خواستم. متشکرم
     
تاريخ پاسخ:  11/12/1385 
پاسخ :  سلام دوست عزیز،بهتر بود که این سوال رو در بخش مشاوره یکی از این دو المپیاد رایضی یا نجوم میپرسیدی. اول راجع به المپیاد ریاضی: این المپیاد شامل یک مرحله مقدماتی(قبل از مرحله اول)برای دانش آموزان سال اول دیبرستان که معدل نمره ریاضی سوم راهنمایی آنها نباید از 17 کمتر باشد.سپس مرحله اول المپیاد، که فقط دانش آموزان سال دوم و سوم دبیرستان در صورت قبولی در مرحله مقدماتی و همچنین دارا بودن 2شرط زیر قادر به شرکت در این مرحله هستند: 1.دانش آموزان سال دوم نباید معدل درس ریاضی1 سال اول دبیرستانش کمتر از 15 باشد . 2.دانش آموزان سال سوم نباید معدل درس ریاضی2 سال دوم دبیرستانش و همچنین نمره درس هندسه1 اش کمتر از 15 باشد . المپیاد نجوم: این المپیاد شرایط خاصی برای شرکت کردن نداره و دانش آموزان دبیرستانی در هر مقطعی میتونن توش شرکت کنند،مثلا امسال همه دانش آموزان دبیرستانی که بعد از تاریخ 11/10/68 متولد شده اند مجاز به شرکت در این المپیاد بوده اند. بازهم بهت توصیه میکنم که یک سری به قسمت المپیاد ریاضی و نجوم این سایت بزنی ،شاید جوابهای بهتری بگیری،این رو بدون که هر چقدر بیشتر تلاش کنی نتیجه بهتری میگیری ! موفق باشی.
   
   
 نام:  NEgar
   
تاريخ سوال:  17/10/1384
سوال:  قرینه یابی در جمع وتفریق اعداد منفی را توضیح دهید.
     
تاريخ پاسخ:  11/12/1385 
پاسخ :  سلام دوست عزیز ، این سوال خیلی سوال ساده و کلی،خیلی بهتر که این سوال رو از دوستان ما در گروه ریاضی بپرسی البته یک مقدار توضیح بیشتر هم راجع به سوالت بهشون بده.موفق باشی !
   
   
 نام:  شکیب رحیمی
   
تاريخ سوال:  03/12/1385
سوال:  با سلام من برنامه یک بازی شطرنج را نوشتم و تمامی قوانین آن را پیاده سازی کردم می خواستم بپرسم مسابقاتی برای این جور چیزها وجود دارد (در ضمن من دوم دبیرستانن هستم)
     
تاريخ پاسخ:  04/12/1385 
پاسخ :  سلام، در ایران مسابقه ای در این زمینه وجود ندارد. البته ظاهرا قبلا یک بار چنین مسابقه ای در دانشگاه شریف برگزار شده بوده، ولی الان اطلاع دقیقی ندارم. ولی در سطح جهانی کارهای زیادی در این زمینه انجام میشه. پیشنهاد می کنم سایتهای زیر رو یه نگاهی بندازید. http://chessprogramming.wikispaces.com/ http://www.frayn.net/beowulf/theory.html http://en.wikipedia.org/wiki/Computer_chess http://chess.verhelst.org/ امیدوارم موفق باشید. (فرید امیرغیاثوند)
   
   
 نام: 
   
تاريخ سوال:  23/09/1384
سوال:  یک دایره را به شش قطاع تقسیم می کنیم و در هر قطاع یک مهره قرار می دهیم در هر گام می توانیم دو مهره انتخاب و به قطاع مجاور منتقل کنیم آیا با تکرار این عمل می توانیم هر شش مهره را در یکی از قطاع ها جمع کنیم؟
     
تاريخ پاسخ:  29/09/1384 
پاسخ :  دوستان عزیز ،‌ چون هنوز انجمن‌های مربوط به المپیاد راه‌اندازی نشده‌اند ،‌ ای سوال را در انجمن کامپیوتر رشد مطرح می‌کنم تا بحث در مورد آن منجر به جواب شود. برای این منظور به آدرس زیر مراجعه فرمایید: http://daneshnameh.roshd.ir/mavara/mavara-view_forum_thread.php?comments_parentId=95254&topics_threshold=0&topics_offset=0&topics_sort_mode=lastPost_desc&topics_find=&forumId=32
   
   
<<صفحه اول <صفحه قبل  [19] [20] [21] [22] [23] [24] صفحه بعد> صفحه آخر>>

لطفا مشخصات و سوال خود را در بخش زير وارد کنيد.
جواب سوال شما، پس از بررسي در بخش پرسش و پاسخ قرار داده خواهد شد.
نام:     
E-Mail:     
بخش:   
متن سوال:     
افراد آنلاين: 109    بازديد امروز: 1    كل بازديدها: 170435
  صفحه اول | راهنماي سايت | آموزش | زنگ تفريح | مصاحبه | معرفي کتاب | مشاوره  
  مسابقه | اخبار | نظرات و پيشنهادات | پرسش و پاسخ علمي | درباره ما