جهت استفاده بهينه از امكانات سايت و امكان دادن به مشاور جهت بررسي سوابق قبلي شما در هنگام پاسخ گويي به جوابتان لطفا ابتدا در شبكه وارد شويد (login كنيد)
ورود به سايت       ثبت نام

<<صفحه اول <صفحه قبل  [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] صفحه بعد> صفحه آخر>>
 
   
 نام:  پژمان
   
تاريخ سوال:  15/07/1387
سوال:  مثالی از کاربردهای فیزیک در فناوری را بنویسید
     
تاريخ پاسخ:  16/07/1387 
پاسخ :  جوابی رو که برای نوشته‌ی خانم طاهره موسوی نوشتم بخون. الکترونیک - صنایع دفاع - علوم فضایی - طراحی ماشین - نیروگاه‌های حرارتی - کامپیوترهای کوانتمی - تمام قطعات کامپیوترها - موبایل - ارتباطات و از این دست. سؤال رو در مشاوره و چند نوشته بالاتر در همین بخش کپی کردم.
   
   
 نام:  لورنا
   
تاريخ سوال:  15/07/1387
سوال:  ازمایش های لویی پاستور در رد نظریه خلق الساعه
     
تاريخ پاسخ:  16/07/1387 
پاسخ :  لورنای عزیز در این باره باید از بخش زیست سؤال کنی.
   
   
 نام:  نیما
   
تاريخ سوال:  15/07/1387
سوال:  نقش فیزیک در پیشبرد فناوری چیست؟
     
تاريخ پاسخ:  16/07/1387 
پاسخ :  به نوشته‌های چندین صفحه قبل مراجعه کن.
   
   
 نام:  emad arezoomand
   
تاريخ سوال:  15/07/1387
سوال:  دستگاه کاس العدل یا به اصطلاح سیفون متحد المرکز چیست وروش ساخت ان چیست؟
     
تاريخ پاسخ:  15/07/1387 
پاسخ :  برات جواب رو نوشتم. فیزیک سیالات پایه رو بلد باشی طرحش ساده‌است. حالا اینکه چه مدلی باشه باید هم تخقیق کنی هم خلاقیت داشته باشی. شاید در نگاه اول برای خودت یا خیلی‌‌ها نه فقط بچه‌های دبیرستانی و دانشگاهی بلکه همه خنده‌دار بیاد ولی یکی از میلیون‌ها ارتباط ساده‌ی فیزیک با صنعت همینه. و چون کار تولیدیه و مورد نیاز درآمد خوبی هم داره. الان چند شرکت در تهران و شهرهای دیگه مشغول کار هستند و نمونه‌های زیادی هم که هنوز در ایران تولید نشده وجود داره.و قضیه فقط به مدلش برنمی‌گرده!‌نوع سرامیک‌های به کار رفته در فیزیک مواد مورد بحث قرار می‌گیره و رقابت سنگینی هم در این حیطه هست. سرامیک خودش یک شاخه‌ی‌مهم در مطالعات فیزیک و مهندسی مواده.
   
   
 نام:  بهنام
   
تاريخ سوال:  15/07/1387
سوال:  درباره ی دستگاه کاس العدل یا به اصطلاه سیفون متحد المرکز اطلاعاتی می خواستم و همچنین طریقه ی ساخت ان.
     
تاريخ پاسخ:  15/07/1387 
پاسخ :  سلام بهنام عزیز
لغت جالبی بود در محارفه‌های قدیمی زیاد به کار می‌رفت. :)
ولی در مورد طرز کار سیفون باید به هدروستاتیک مراجعه کنی. هم می‌تونی کتابهای هیدروستاتیک رو نگاهی بندازی و من پیسشنهادم اینه که اول مقدمات فیزیکی‌اش رو بخونی. در دوره‌ی درسی فیزیک در این باره هم مطلب هست.این موضوع به مبحث فشار در سیالات مربوط میشه.
   
   
 نام:  سارینا
   
تاريخ سوال:  15/07/1387
سوال:  قبل از مندلیف چه کسانی برای دسته بندی عنصر تلاش کرده اند؟
     
تاريخ پاسخ:  15/07/1387 
پاسخ :  به بخش شیمی مراجعه کن.
http://www.roshd.ir/roshd/Default.aspx?tabid=392
   
   
 نام:  mahdiyeh
   
تاريخ سوال:  14/07/1387
سوال:  salam va sad salam be moshavere aziz khoda ghovat chera RADERFORD dar dovomin azmayeshe khod az partohaye alfa estefade kard. (yek meghdar sakhte vali mamnon misham komakam konid mozo haiatie) merci merci merci
     
تاريخ پاسخ:  15/07/1387 
پاسخ :  سلام مهدیه‌ی عزیز
رادرفورد به مواد رادیواکتیویته توجه داشت. علت مشخص بود ماری کوری و پیرکوری رازجدیدی را کشف کرده بودند و 10 سالی می‌شد که مکانیک کوانتمی متولد شده بود و به سرعت رو به پیشرفت بود. جوزف جان تامسون شاگردش رادرفورد، گایگر و در بخش نظری بسیاری از جمله آینشتاین و ماکس پلانک به همراه بزرگان دیگه مثل شرودینگر کار می‌کردند.
رادرفورد فیزیکدان تجربی بود. حالا با این پیشینه و دونستن اینکه مواد رادیواکتیو ذرات یا به عبارت بهتر پرتوهایی به نام آلفا و بتا و گاما و ایکس ساطح می‌کنند، بد ندید برای اینکه اینها پرانرژی هستند به عنوان یک نفوذ کننده در اتم از آن استفاده کند. آلفا همون هلیمه که اینجا به دلیل کنش‌های هسته‌ای به ‌صورت تابش گسیل میشه.
بنابراین در آزمایش معروف خودش با استفاده از پراکندگی آلفا که ناشی از برخورد انعکاس یا انحراف پرتو بود، می‌فهمید اتم چه شکل و مشخصات ظاهری می‌تونه داشته باشه. و به مقصود رسید. مدل رادفورد البته طبیعی بود چون جزو تجربیات اول در ابعاد اتمی بود، بعداً از حالت مدل مطلق مورد قبول خارج شد ولی با این آزمایش مشخص شد که حداقل درون اتم چه خبره. حالا وجود هسته اثبات شده بود....بقیه اش رو از کتابهایی مثل طرح فیزیک هاروارد یا فیزیک پایه-فیزیک نوین (ویدنر-سلز)، ماده جهان انرژی-از کوارک تا کیهان یا امثال اینها می تونی بخونی. امیدوارم کافی بوده باشه. زیاد نیازی نیست به متابع زیادی رجوع کنی. اولین کتاب برای نقل قول در تحقیقت خوبه.
   
   
 نام:  راحله
   
تاريخ سوال:  14/07/1387
سوال:  فهرستی از کاربرد علم فیزیک در فناوری تهیه کنید خواهش میکنم خیلی خیلی سریع پاسخ دهید
     
تاريخ پاسخ:  15/07/1387 
پاسخ :  راحله جان
به همین راحتی نمی شه خیلی سریع راجع به این سؤال خیلی کلی جوابی داد. این تحقیقیه که خودت باید انجام بدی . جدای ازنوشته‌ی زیر چند تا راهنمایی برای این تحقیق که خیلیها خواستند چیزی راجع بهش بدونن نوشتم در پاسخشون. باید به صفحات قبل شاید 6 تا 10 برگردی. اول ببین در کدوم بخش از فناوری!سؤال بیش از حد کلیه. مجبورم بگم کسی که این سؤال رو مطرح میکنه باید اشاره کنه کدوم بخش. یا هر دانش آموز بدونه از بخشی معین این تحقیق رو انجام بده. فیزیک همه جا هست. بدون مثال آوردن به عنوان دلیل تحقیق ناقص می‌مونه. در ضمن این رو من فقط راهنمایی می کنم. معرفی کتاب رو هم ببین. کتابهایی هم اضافه میشه به این بخش. و در ضمن سؤالهایی هم بچه‌ها داشتند که کاربرد فیزیک رو نشون میداد و البته این سؤالات ادامه داره.قوانین فیزیک در همه جا صادقه و پیشرفت فیزیک یعنی فناوری. به زنگ تفریح‌های فیزیک هم در این بخش مراجعه کن.
http://www.roshd.ir/roshd/Default.aspx?tabid=293
   
   
 نام:  EMPERATUR
   
تاريخ سوال:  14/07/1387
سوال:  نقش علم فیزیک در پیشبرد دیگر علم هاچیست
     
تاريخ پاسخ:  15/07/1387 
پاسخ :  اول ببین در کدوم بخش از فناوری!؟سؤال بیش از حد کلیه. مجبورم بگم کسی که این سؤال رو مطرح میکنه باید اشاره کنه کدوم بخش. یا هر دانش آموز بدونه از بخشی معین این تحقیق رو انجام بده. فیزیک همه جا هست. بدون مثال آوردن به عنوان دلیل تحقیق ناقص می‌مونه. در ضمن این رو من فقط راهنمایی می کنم. معرفی کتاب رو هم ببین. کتابهایی هم اضافه میشه به این بخش. و در ضمن سؤالهایی هم بچه‌ها داشتند که کاربرد فیزیک رو نشون میداد. و البته این سؤالات ادامه داره.
   
   
 نام:  فیزیک یعنی...
   
تاريخ سوال:  14/07/1387
سوال:  سلام خسته نباشید لطفا توضیح بدهید برای چه ابر های بارن زا در مساحت بزرگ و فشار کم ایجاد می شوند؟
     
تاريخ پاسخ:  15/07/1387 
پاسخ :  سلام ممنون،
دوره‌ی درسی فیزیک جلد 1 فصل فیزیک جو رو کامل بخون.
   
   
<<صفحه اول <صفحه قبل  [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] صفحه بعد> صفحه آخر>>

لطفا مشخصات و سوال خود را در بخش زير وارد کنيد.
جواب سوال شما، پس از بررسي در بخش پرسش و پاسخ قرار داده خواهد شد.
نام:     
E-Mail:     
بخش:   
متن سوال:     
افراد آنلاين: 223    بازديد امروز: 121    كل بازديدها: 4029112
  صفحه اول | راهنماي سايت | آموزش | زنگ تفريح | مصاحبه | معرفي کتاب | مشاوره  
  مسابقه | اخبار | نظرات و پيشنهادات | پرسش و پاسخ علمي | درباره ما