جهت استفاده بهينه از امكانات سايت و امكان دادن به مشاور جهت بررسي سوابق قبلي شما در هنگام پاسخ گويي به جوابتان لطفا ابتدا در شبكه وارد شويد (login كنيد)
ورود به سايت       ثبت نام

<<صفحه اول <صفحه قبل  [698] [699] [700] [701] [702] [703] صفحه بعد> صفحه آخر>>
 
   
 نام:  میلاد حمیدی نیا
   
تاريخ سوال:  08/10/1384
سوال:  سلام من چند سوال از خدمت شما داشتم و خواهشمندم به این سوالات پاسخ کامل بدهید و یا منابع فارسی انه را معرفی کنید 1-برای اندازه گیری دما های با لا و پایین از چه وسیله ها یی استفاده میکنیم و طرز کا ر انها را به طور کامل بنویسید؟ 2-چگونه دماسنجهای جیوه ای و الکلی ساخته می شوند 3-انواع دماسنج ها و طرز کاربرد انه را بنویسید
     
تاريخ پاسخ:  08/10/1384 
پاسخ :  آقا میلاد سلام: همانطور که می دانی فیزیک دارای شاخه های زیادی است و هر شاخه قسمت خاصی را بررسی می کند، یعنی مثلا فیزیک دماهای بالا در یک شاخه، فیزیک دماهای پایین در شاخه ایی دیگر بررسی می شود، بنابراین پاسخ شما بسیار گسترده است، اما تو می توانی هر کدام از اینها را در اینترنت پیدا کنی، این کار خیلی خوب است از این نظر که تو search کردن را می آموزی، اما در مسیر جستجو اگر به اشکالی برخوردی من در خدمت تو هستم. در ضمن اگر کتاب خوبی در این زمینه می خواهی هالیدی در یک فصل از کتاب خود به موضوع می پردازد. و در مورد ساختمان یک دماسنج به طور کامل توضیح داده است.
   
   
 نام:  پویا محمدی
   
تاريخ سوال:  08/10/1384
سوال:  با سلام من پویا هستم وسوالاتی در مورد این که : اگر ما سازه ای را بسازیم و تخم مرغی در آن چنان قرار دهیم که اگر از ارتفاع رهایش کنیم به تخم مرغ صدمه وارد نشود انگاه ! اگر سازه ی ما کروی باشد بهتر است ؟ به کمک شما نیازمندم مرسی
     
تاريخ پاسخ:  08/10/1384 
پاسخ :  آقا پویا سلام: شاید منظور شما این مسئله است، با توجه به این خاصیت که تخم مرغ کروی است ولی هر چه قدر به دو سر آن نیرو وارد می کنیم نمی شکند ریرا نیرو بخش می شود، از این خاصیت در ساختن سازه های مختلف هم استفاده می شود، و حتی در ایران باستان هم از این خاصیت در معماری استفاده می کردند و همانطور که می دانی بسیاری از ساختمانها را بصورت گنبدی و آرکی می ساختند. اگر منظورت موضوعی جز این بود بگو تا دوباره با هم درباره آن صحبت کنیم.
   
   
 نام:  حسین محمدی
   
تاريخ سوال:  08/10/1384
سوال:  با سلام من دانشجوی سال اخر فیزیک هستم و میخواهم در رابطه بانانو در فیزیک تحقیق کنم. رابطه نانو بافیزیک را میخواهم.
     
تاريخ پاسخ:  08/10/1384 
پاسخ :  آقای حسین محمدی سلام: ما در بخش دانش آموزی کار می کنیم بنابراین شما می توانی از استادهای دانشگاهتان در زمینه اطلاعت نسبتا کاملی بدست آوری، چون اتفاقا در حال حاضر در ایران در این زمینه کار می شود و بسیاری از اساتید نیز در این رشته کار می کنند، اما در کل قبل از این سطوحی که در آزمایشگاه در کنترل آزمایشگر بودند در ابعاد میکرو بود اما در حال حاضر ما ابعاد نانو را هم می توانیم کنترل کنیم مثلا در حال حاضر شما می توانید در آزمایشگاه ااکترونها را طوری کنار هم بچینید که حرف اول اسم خود را بنویسید و در زیر میکروسکوپ ببیند. در حالت جامد نیز در حال حاضر سطوحی را با دقت نانو می توانند لایه نشانی کنند. در محلولها نیز می توان ذرات در حد نانو را تشخیص داد و ... برای اطلاعات بیشتر می توانید به کتابها، سایتهاو افرادی که در این زمینه کار می کنند رجوع کنید چون در این زمینه اطلاعات بسیار زیادی وجود دارد. موفق باشید.
   
   
<<صفحه اول <صفحه قبل  [698] [699] [700] [701] [702] [703] صفحه بعد> صفحه آخر>>

لطفا مشخصات و سوال خود را در بخش زير وارد کنيد.
جواب سوال شما، پس از بررسي در بخش پرسش و پاسخ قرار داده خواهد شد.
نام:     
E-Mail:     
بخش:   
متن سوال:     
افراد آنلاين: 345    بازديد امروز: 1195    كل بازديدها: 4920343
  صفحه اول | راهنماي سايت | آموزش | زنگ تفريح | مصاحبه | معرفي کتاب | مشاوره  
  مسابقه | اخبار | نظرات و پيشنهادات | پرسش و پاسخ علمي | درباره ما