جهت استفاده بهينه از امكانات سايت و امكان دادن به مشاور جهت بررسي سوابق قبلي شما در هنگام پاسخ گويي به جوابتان لطفا ابتدا در شبكه وارد شويد (login كنيد)
ورود به سايت       ثبت نام

<<صفحه اول <صفحه قبل  [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] صفحه بعد> صفحه آخر>>
 
   
 نام:  سرور
   
تاريخ سوال:  20/08/1392
سوال:  سلام...ترو خدا بگین چجوری میشه تخم مرغ از ارتفاع 3متری بیوفته ولی نشکنه؟؟؟!!
     
تاريخ پاسخ:  15/09/1392 
پاسخ :  سلام، طبیعتاً باید به نیرویی که به تخم مرغ وارد میشه فکر کنی. جاهایی از شکل بیضوی هستند که نیرو رو منتقل میکنند. انتهای جلویی تخم مرغ نیرو رو بهتر به سمت دیگر انتها منتقل میکنه.
   
   
 نام:  .......
   
تاريخ سوال:  18/08/1392
سوال:  کاربرد دما نگاشت چیست ؟
     
تاريخ پاسخ:  15/09/1392 
پاسخ :  سلام، این دو لینک:

http://www.roshd.ir/Default.aspx?tabid=293&EntryID=2846

http://www.roshd.ir/Default.aspx?tabid=293&EntryID=2852
   
   
 نام:  رضا
   
تاريخ سوال:  13/08/1392
سوال:  -دماچگونه براصطحکاک بین دو قطعه یخ تاثیر می گذارد
     
تاريخ پاسخ:  15/09/1392 
پاسخ :  سلام، در واقع بیشتر برعکسش درست هست. البته دما روی ساختار مولکولی یخ اثر میگذاره و انرژی جنبش زیاد میشه. این انرژی جنبشی هم میتونه روی سطح تماس دو یخ اثر بگذاره و باعث بشه مولکولها تماس بیشتری باهم داشته باشند، ولی ساختارهای بلوری از هم باز میشن.
   
   
 نام:  امیر رضا
   
تاريخ سوال:  01/09/1392
سوال:  من هیچی از هالیدی نمی فهمم!چی کار کنم؟ سطح اوهایون از هالیدی بالاتره؟
     
تاريخ پاسخ:  08/09/1392 
پاسخ :  سلام، نه سطح اوهانیان با هالیدی یکی هست ولی خیلی بهتر توصیف کرده. در ضمن اول روی کتابهای درسی تسلط پیدا کن تا برسی به اوهانیان. این پیشنهاد من هست. ولی میتونی اوهانیان رو بخونی خودت و از نمونه سؤالات آسان تا سخت از هر کتابی حتی اوهانیان استفاده کنی. فیزیک رو در طول زمان باید درک کنی. نگران اینکه چیزی رو متوجه نمیشی نباش. متوجه نشدن مهم نیست، مطالعه نکردن برای درک چیزهایی که متوجه نمیشی مهمه. من همیشه اوهانیان رو توصیه میکنم به بچه ها و نه هالیدی.
   
   
 نام:  میترا
   
تاريخ سوال:  06/08/1392
سوال:  جاذبه درکجا زیاد است لطفاتوضیح بده
     
تاريخ پاسخ:  02/09/1392 
پاسخ :  سلام، گرانش با افزایش ارتفاع کم میشه. با زیاد شدن شعاع کم میشه. در نتیجه سیاره ای مثل زمین که کره نیست. در جایی که برآمدگی داره گرانش کمتری رو تجربه میکنه و در قطبها بیشتر. ولی میشه این مسئله رو از یک طرف زمین تا مرکز و امتدادش هم بررسی کرد. این حالت نوسانی هست و هرقدر به مرکز نزدیک بشیم گرانش بیشتر میشه. البته با فرض اینکه یک تونل داشته باشیم. از یک طرف به طرف دیگه زمین. مثالی که در خیلی از کتابهای فیزیک هم میتونی پیدا کنی.
   
   
 نام:  انیس
   
تاريخ سوال:  20/08/1392
سوال:  سلام میشه ی بار دیگه مفهوم انتقال فاز رو توضیح بدین (مقدار انتقال فاز برای حرکت موج ینی چی؟)
     
تاريخ پاسخ:  02/09/1392 
پاسخ :  سلام، انتقال د کُل فیزیک یعنی از حالتی به حالت دیگه رفتن. اگر در مورد توابع موج باشه، یعنی تناوب تغییرات عوض شدن. مثلآً برای موج ۴۵ درجه تغییر فاز یعنی تتا+۴۵ درجه. تتا بخشی از تابع سینوسی یا کسینوسی موج هست. اینکه چه اثر واقعی یا مشاهده پذیری داره رو باید از تصاویری که در آزمایشها گرفته شده متوجه بشی. میتونی البته خودت هم نمودارها رو بکشی و تغییرات رو هم اعمال کنی ببینی دقیقاً چه اتفاقی میفته.
   
   
 نام:  جلالی
   
تاريخ سوال:  14/08/1392
سوال:  در آزمایش شارژ و دشارژ خازن ها باید پایه مثبت خازن به طرف مثبت منبع و پایه منفی آن به سر منفی منبع متصل باشد و وارونه بسته نشود چونکه باعث سوختگی خازن میشودو کلا جریانی برقرار نمی شه؛ سوال این است که روش دیگری ارائه بدیم که خازن دی الکتریک را در مدار چطور ببندیم که مثبت و منفی آن تاثیری نداشته باشه و مدار در هر صورت درست بسته شده باشه؟؟؟
     
تاريخ پاسخ:  02/09/1392 
پاسخ :  سلام، به مفهوم مدارهای موازی و سری دقت کن.
   
   
 نام:  سارا
   
تاريخ سوال:  19/08/1392
سوال:  سلام چرادرمقابل هرکنشی واکنشی هست؟ طبق یه مستند که از نلویزیون دیدم اگر کسی ازبالای یک ساختمان چند طبقه به زمین بیفتد هیچ اتفاقی برای اونمی افتد به علت نیروهای هسته ای... میشه اینو برام بازکنین
     
تاريخ پاسخ:  02/09/1392 
پاسخ :  سلام سارا، ما به این نوع برخوردها میگیم ناکشسان. یعنی یک ذره ثابت و دیگری متحرک هست. جرم زمین در قیاس با جسمی که میفته اونقدر زیاد هست که برای زمین اتفاق نمیفته. ولی تو میتونی اثر عمس العمل رو در صدایی که تولید میشه حس کنی. ولی اینکه جسم متحرک یقیناً به دلیل همون عکس العمل که به خودش دوباره وارد میشه، خرد میشه یا آسیب میبینه. و اون شخص یا جسم یقیقناً خرد شده یا از بین میره. ولی موارد آخر رو متوجه نشدم منظورت چی هست؟ چون بی ارتباط هست مگر اشتباه شنیده باشی و چیزهایی رو بهم ربط داده باشی.
   
   
 نام:  مهیا
   
تاريخ سوال:  13/08/1392
سوال:  سلام.چطور میتونم جریان در هر یک از مقاومت ها را دریک مدار مختلط (متشکل از 2مقاومت موازی که با یک مقاومت دیگر به طور سری بسته شده)بدست بیارم.منظورم اینه که روی برد چطور باید این کارو انجام بدم(به کمک مولتی متر).ممنون
     
تاريخ پاسخ:  28/08/1392 
پاسخ :  سلام مهیا، سؤالت تجربی هست و من نظری کار کردم. چون مداربندی و طراحی بُرد درسته که از اساس نظری پیروی میکنه ولی نظری کار نمیتونه در موردش نظری بده اگر مطالعاتش در این زمینه نباشه. باید از بچه های فیزیک حالد جامد، یا الکترونیک و بخصوص فنیها بپرسی که جواب درست رو اونها میتونند بهت بدن. در مورد بحث نظریش اگر سؤال داشتی من میتونم جواب بدم.
   
   
 نام:  زیبا
   
تاريخ سوال:  11/08/1392
سوال:  مقصود از وزن مایع هم حجم
     
تاريخ پاسخ:  19/08/1392 
پاسخ :  سلام، از قانون شناوری داریم که به اندازه ی حجم جسم آب جا به جا میشه تا جسم در آب قرار بگیره. این طبیعی هم هست. در مبحث شناوری و یا زنگ تفریح فیزیک با همین عنوان شناوری میتونی دقیقا با شکل مفهوم رو بگیری.
   
   
<<صفحه اول <صفحه قبل  [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] صفحه بعد> صفحه آخر>>

لطفا مشخصات و سوال خود را در بخش زير وارد کنيد.
جواب سوال شما، پس از بررسي در بخش پرسش و پاسخ قرار داده خواهد شد.
نام:     
E-Mail:     
بخش:   
متن سوال:     
افراد آنلاين: 33    بازديد امروز: 166    كل بازديدها: 4865733
  صفحه اول | راهنماي سايت | آموزش | زنگ تفريح | مصاحبه | معرفي کتاب | مشاوره  
  مسابقه | اخبار | نظرات و پيشنهادات | پرسش و پاسخ علمي | درباره ما