Untitled Document

تاريخچه المپياد

در اين بخش تاريخچه مختصري از هر يك از المپياد ها در ايران و جهان آمده است .

پيوند ها

در اين بخش ليستي از سايت هاي مرتبط با المپياد آمده است و مراجعه به آن ها به شما توصيه مي شود .

تازه هاي كتاب

در اين بخش همواره آخرين كتاب هايي كه در بخش معرفي كتا ب آمده اند نشان داده مي شوند .

سرفصل اخبار

عنوان جديد ترين خبر هاي ثبت شده در بخش اخبار سايت در اينجا نمايش داده مي شوند .

ورود كاربران

اين قسمت براي مديران سايت جهت بروز رساني سايت تعبيه شده است و در حال حاضر كاربرد ديگري ندارد .

آموزش

اين بخش مهمترين بخش سايت است. بیش از 2000 سوال علمي و بیش از 1000 صفحه مطلب علمي به منظور آموزش مباحث هر يك از المپيادها آماده شده است. اين سوالات همگي به صورت يك فايل فلش به انضمام دو راهنمايي و يك جواب براي هر سوال آماده شده اند. منابع مورد استفاده در اين قسمتها علاوه بر دانش فردي تيم تامين محتواي علمي، كتابهايي است كه در بخش معرفي كتاب معرفي شده اند. مطالب علمي هم هر يك در قالب يك فايل pdf دو الي سه صفحه اي با يك عنوان علمي كاملا جزيي آماده مي‌شوند. دانش آموزان اين امكان را دارند كه از طريق يك ساختار درختي كه توسط يك فايل فلش با رابط كاربري بسيار مناسب و زيبا آماده گشته است به مطالب علمي دسترسي داشته باشند. براي حل هر سوال پيش نيازهايي مورد نظر است . محتوای مطالب علمي به گونه اي است كه موارد پيش نياز همه سوالات در آنها موجود است. حال وقتي دانش آموزي از طريق همان ساختار درختي سوالاتي را درخواست مي‌كند كه مربوط به موضوع خاصي باشند ، در موتور جستجو در بانك سوالات، سوالاتي را كه پيش نياز آنها همان مطلب آموزشي است را به ترتيب اهميت و سختي انتخاب مي‌كند و به دانش آموز نشان مي‌دهد. دانش آموز در صورتي كه آن مبحث را بلد نباشد مي‌تواند ابتدا مطلب آموزشي مربوط به آن را بخواند سپس به سوالات مربوط به آن بخش پاسخ بگويد.

مسابقه

 

یک سوال علمي مربوط به هر المپیاد كه بسيار جذاب هستند و فكر دانش آموزان را مشغول مي‌كنند در سايت قرار داده شده اند . دانش آموزان مي‌توانند به سوالات پاسخ دهند و در پايان هر ماه جواب سوالهاي مسابقه و اسامي تمام كساني كه درست جواب داده اند در سايت نوشته مي‌شود. در ضمن به چند نفر از كساني كه درست جواب داده اند و زودتر جواب داده اند به قيد قرعه جايزه داده مي‌شود. سوالهاو جوابها و اسامي تمام كساني كه ماههاي گذشته درست جواب داده اند آرشيو مي‌شود و امكان دسترسي به آنها فراهم گشته است.اين قسمت هر دو هفته بروز مي‌شود. دوستان مي توانند پاسخ هاي خود مربوط به هر مسابقه را از طريق قسمت مشاوره ي سايت براي ما ارسال كنند و يا اينكه آن را به آدرس olympiad@roshd.ir براي ما ايميل كنند.

زنگ تفریح در اين بخش نكته هاي جذاب مربوط به هر المپیاد همچون كلام دانش مندان ، خاطرات المپياديها ، سوالهاي جذاب علمي و پاسخ آنها يا تحليل پديدهاي طبيعي گذاشته شده و هر دو هفته بروز مي‌شود.

معرفی کتاب

در این بخش هر دو هفته یک کتاب تازه در زمینه هر یک از المپیاد ها معرفی می شود.معرفي در حد نام فهرست عناوين ، مولف ، ناشر ، قيمت و يك بررسي كلي خواهد بود.

مشاوره

 

بسياري از دانش آموزان از المپياد براي خود يك آرمان دست نيافتني ساخته اند و عده اي تنها هدف زندگيشان قبول شدن در المپياد است و در صورت قبول نشدن ضربه هاي روحي سنگيني خواهند خورد.عده اي ديگر تحت فشار خانواده قرار دارند و مي‌ترسند كه اگر قبول نشوند آنگاه خانواده سركوفت تمام امكاناتي را كه براي قبول شدن آنها فراهم كرده است را به ايشان بزند.از طرفي بعضي از دانش آموزان مطالبي را مطالعه كرده اند و مي‌خواهند بدانند ديگر چه چيزهايي بايد بخوانند. يا اين كه آيا با حد معلومات آنها و شرايط زماني موجود آيا اصولا شانسي براي قبولي آنها هست يا خير؟اين بخش يكي از مهمترين بخش هاي سايت است كه به موارد فوق مي‌پردازد. در اين بخش سايت دانش آموزان مي‌توانند پرسش هاي علمي خود را قرار دهند . مسول سايت پس از ديدن سوالهاي آنها امكان در ديد عموم قرار گرفتن سوال را فراهم مي‌كند. سپس دانش آموزان مي‌توانند به اشكال علمي يك دانش آموز كه مطرح شده است پاسخ دهند.مسول سايت نهايتا از ميان پاسخهاي پيشنهادي جند پاسخ را كه درست هستند مشخص مي‌كند و بقيه پاسخها را رد مي‌كند و دليل غلط بودن آن پاسخها را مشخص مي‌كند. پرسشهاي علمي در اين بخش آرشيو مي‌شوند و در اختيار دانش آموزان قرار مي‌گيرند.

اخبار در اين بخش تاريخ دقيق و شرايط شركت در هر یک از المپیاد ها، نتايج به دست آمده از المپيادهاي جهاني دانش آموزي يا دانشجويي ،آخرين اخبار از اوضاع المپياديهاي سابق كه در حال حاضر مشغول به تحصيل در دانشگاهها يا كار هستند،همايش هاي دانش آموزي و هر خبري كه به نوعي مرتبط با المپياد باشد گنجانده شده است.

 

 

افراد آنلاين: 60    بازديد امروز: 2    كل بازديدها: 4608
  صفحه اول | راهنماي سايت | آموزش | زنگ تفريح | مصاحبه | معرفي کتاب | مشاوره  
  مسابقه | اخبار | نظرات و پيشنهادات | پرسش و پاسخ علمي | درباره ما