به تازگي امكان نظر دادن و امتياز دادن به كتابها فراهم شده است.
   
<<صفحه قبل [1] [2] [3] [4] [5] [6] صفحه بعد>>
                   
 نام : مجموعه سؤالات المپیاد ریاضی در ایران (طبقه‌بندی شد
توضيحات: پدیدآورنده: شفیع‌زاده، حسین
انتشارات: خوشخوان
چاپ اول: 831103 – 338 صفحه
قیمت: 2600 تومان

نظر ما درباره‌ی کتاب
مباحث تئوری اعداد، آنالیز ریاضی و توابع، ریاضیات گسسته و هندسه و هم‌چنین جواب‌های تشریحی سؤال‌ها در این کتاب مطرح شده است.

مخاطبین
دانش‌آموزان مستعد و ممتاز

پیش‌نیاز
مطالعه‌ی مباحث مرتبط کتب درسی

فهرست مطالب
سؤال‌ها و پاسخ‌های کلیدی و تشریحی آزمون‌های المپیاد مقدماتی ریاضی سال‌های 1380، 1381، 1382 و 1383

نشانی ناشر: جاده d ساوه، شهرک ولیعصر(عج)، خ. یاران، جنب بانک صادرات، پ. 176، واحد 11- تلفن: 66294816 – 09123045679 – فاکس: 66294816

نظرات  ( 0 )  نظر امتيازات امتياز بده:
 نام : مجموعه کتاب‌های آموزش المپیاد ریاضی: ریاضیات پایه
توضيحات: پدیدآورنده: شرقی، هوشنگ - رضایی‌راد، ابوالفضل - شمشیری، سعید
انتشارات: مبتکران
چاپ اول: 811128 – 336 صفحه
قیمت: 2300 تومان

نظر ما درباره‌ی کتاب
از محتوای کتاب، هیچ‌گونه اطلاعاتی نداریم لذا اظهار‌نظر درباره‌ی ان را به علاقمندان واگذار می‌کنیم.

نشانی ناشر: خ. انقلاب، خ. فخررازی، خ. وحید نظری، پ. 119، واحد 4
تلفن: 2- 66954390 - فاکس: 66954392
نشانی الکترونیکی: post@mobtakeran.com
وب‌سایت: www.mobtakeran.com

نظرات  ( 0 )  نظر امتيازات امتياز بده:
 نام : مرجع کامل المپیاد ریاضی
توضيحات: پدیدآورنده: تابش، یحیی - شفیع‌زاده، حسین - لوایی، جواد - شادنام، حسین
انتشارات: سازمان ‌آموزشی‌ و انتشاراتی‌ علوی
چاپ اول: 820726 – 420 صفحه
قیمت: 3200 تومان

نظر ما درباره‌ی کتاب
از محتوای کتاب، هیچ‌گونه اطلاعاتی نداریم لذا اظهار‌نظر درباره‌ی آن را به علاقمندان واگذار می‌کنیم.

نشانی ناشر: خ. انقلاب، مقابل دانشگاه، ساختمان ظروفچی، پ. 1430، ط. سوم، واحد 10 - تلفن: 66407513 – 66465035

نظرات  ( 3 )  نظر امتيازات امتياز بده:
 نام : تبدیلهای هندسی
توضيحات: نام مولف: بهمن اصلاح پذیر
نام انتشارات: مبتکران

جرج.ا.مارتین می نویسد « تبدیلات هندسی از ابداعات جدید و موفقیت آمیز از درهم آمیزی هندسه و جبر است» یکی از مشکلات آموزش هندسه این است که معلم اغلب برای حل مساله ی هندسی به جعبه ی جادویی خودش مراجعه کرده و با کشیدن خط اضافی و ارایه ی راه حل ابتکاری مساله را حل می کند. حال اگر بتوان در این جعبه ی جادویی را باز کرد و آن را در معرض دید دانش آموزان قرار داد دانش آموزان ابزار جادویی را یافته و به کمک آنها به حل مسائل خواهند پرداخت. این ابزار جادویی چیست؟ پاسخ به این سوالات موضوع این کتاب می باشد و دو مبحث زیر را شامل می شود 1- تبدیلات خطی و غیر مختلط 2- هندسه ی برداری و اعداد مختلط این دو مبحث کلیه ی مطالب مورد نیاز المپیادهای ریاضی را در بخش هندسه پاسخگو می باشند و به صورت دو کتاب جداگانه منتشر می شوند با عنایت به اینکه یک سوم مسائل مطرح شده در المپیادهای ریاضی به این مباحث هندسه اختصاص دارد ارزش و اهمیت این دو مبحث بیشتر روشن می گردد این کتاب برای دبیران محترم، دانش آموزان ممتاز و علاقمندان به المپیادها قابل استفاده می باشد.

در گوشی:" آقای اصلاح پذیر از اساتید بزرگ ما و عضو کمیته ملی المپیاد ریاضی هستند. ایشان شاگردان المپیادی زیادی تربیت کرده اند و به دلیل عضویتشان در کمیته المپیاد ریاضی احتمال دارد سوالاتی را در مراحل مختلف المپیاد ببینید که ایده های حل آن سوالات در کتاب ایشان آمده باشد."

نظرات  ( 0 )  نظر امتيازات امتياز بده:
 نام : اصول و فنون ترکیبیات
توضيحات: مولفین:چن چان چونگ و کوه خی منگ
مترجمین: حسین ربیعی حسین غفاری
انتشارات: راه المپیاد
قیمت: 1250 تومان
چاپ اول: تابستان 79

این کتاب یکی از کتابهای معتبر در ترکیبیات است و از منابع اصلی المپیاد ریاضی و المپیاد کامپیوتر محسوب می شود.این کتاب ترجمه principles and techniques in cambinatorics معروف به ptc است که توسط انتشارات راه المپیاد به فارسی ترجمه شده است.این کتاب در 6 فصل به شرح زیر نوشته شده است:تبدیل و ترکیب، ضرایب دوجمله ای و ضرایب چند جمله ای، اصل لانه کبوتری و اعداد رمزی، اصل شمول و عدم شمول، توابع مولدو توابع بازگشتی.در حال حاضر تمام نسخه های چاپ اول کتاب به فروش رفته و هنوز انتشارات راه المپیاد اقدام به تجدید چاپ کتاب ننموده است.(آقای ذوقی پور منتظریم!). به دلیل سطح علمی بالای این کتاب مطالعه آن تنها به دوستانی که قبلا مطالعاتی در زمینه ترکیبیات داشته اند توصیه می گردد. بسیاری از مباحثی که در سالهای مرحله دوم المپیاد ریاضی یا کامپیوتر آمده اند، با بیانی مشابه در این کتاب نیز آمده اند. و از این نظر می توان سطح سوالات آنرا با سوالات مرحله دوم مقایسه کرد.


نظرات  ( 0 )  نظر امتيازات امتياز بده:
 نام : آشنایی مقدماتی با المپیادهای ریاضی
توضيحات: نویسنده: ابراهیم دارابی
تاریخ چاپ: بهار 80

ما هنوز کتاب فوق را بررسی نکرده ایم و در مورد کیفیت آن نظر خاصی نداریم. تنها چیزی که در مورد این کتاب می توانیم بگوییم این است که از کتابهای مطرح در زمینه المپیاد ریاضی به شمار نمی رود. مطالب زیر را عینا از وب سایت مبتکران در مورد این کتاب نقل می کنیم:

"پس از انتشار کتابهای (نخستین گامها در المپیادهای ریاضی) در چهار جلد و کتاب های (آمادگی برای آزمونهای ریاضی) ویژه دوره راهنمایی در دو جلد نیاز به کتابهای که از نظر سطح مطالب و مسایل بتوانند خلا ء بین این دو سری کتاب را مرتفع سازند ، احساس می شود بر این اساس کتاب آشنایی مقدماتی با المپیادهای ریاضی تدوین گردید. این کتاب ها حاوی مطالب و مسایل مطرح در المپیادهای ریاضی مقدماتی است که بخش عمده ای از آن از مجله (ریاضیات در مدرسه) چاپ مسکو در سال 1999 گرد آوری شده است و فصل پایانی آن به معرفی مسایل المپیادهای ریاضی داخلی دانش آموزان کلاسهای 11-5 روسیه اختصاص دارد . بدیهی است این کتاب برای علاقمندان به المپیاد ریاضی و دانش آموزان ممتاز قابل استفاده می باشد. حل مسایل ارایه گردیده و دانش آموزان می توانند پس از تلاش کافی برای حل آنها به راه حل آنها مراجعه و اشکالات خود را بر طرف نمایند."

فصلهای اصلی این کتاب عبارتند از: یادآوری، سرگرمیهای ریاضی، بازیهای ریاضی،برش شکل-فرش کردن- رنگ کردن، مسائل مطرح در حرکت و سرعت اجسام متغیر،مسائل المپیادهای ریاضی داخلی روسیه.

نظرات  ( 3 )  نظر امتيازات امتياز بده:
 نام : منطق برای دانش آموزان(دوره چهار جلدی)
توضيحات: مولفین:مارک شوئن فیلد - ژانت روزن بلایت - بورلی پست - ساندرا ایدز
مترجمین: غلامرضا یاسی پور - علیرضا توکلی
انتشارات: محراب قلم

مباحث این کتاب جزء مباحث اصلی المپیاد ریاضی محسوب نمی شوند لیکن مطالعه آنها به علاقه مندان ریاضیات توصیه می شود.
کتاب فوق مجموعه‌ای است از ترجمه چهار کتاب به نامهای:
بازیهای منطقی
ماجراجویی های منطقی
کشف‌های منطقی
کاوش‌های منطقی
شاید این جمله که پشت جلد کتاب به چاپ رسیده است، بتواند تا حدی هدف ما را از معرفی آن بیان کند:
کار اصلی منطق و ریاضیات، پیش از آن که آموزش باشد، آموزش اندیشیدن است. دانش‌آموز باید به جای این که راه حل مساله‌ها، یعنی اندیشه ها را حفظ کند، باید اندیشیدن بیاموزد.
سرتاسر کتاب شامل بازیها و معماهای جذاب منطقی و ریاضی است که حل آنها برای افراد در هر سنی جذاب و پیشرفت دهنده خواهد بود. معلمین ریاضی می توانند از میان معماهای این کتاب می توان موارد جالبی به منظور مطرح کردن در کلاس درس خود بیابند.
استاد دکتر یاسی پور، مترجم اول این کتاب یکی از اولین افرادی بودند که مبحث منطق ریاضی را در ایران مطرح کردند و در این زمینه دهها کتاب از ایشان به چاپ رسیده اند. ایشان مدرک دکترای خود را در رشته منطق ریاضی از یکی از دانشگاههای انگلستان اخذ کردند.

نظرات  ( 0 )  نظر امتيازات امتياز بده:
 نام : مسائلی در هندسه مسطحه
توضيحات: مولف : ای . اف شاریگین
مترجم : ارشک حمیدی
انتشارات: مبتکران

این کتاب یکی از کتابهای مطرح در زمینه هندسه مسطحه است و در کنار کتابهای "هندسه مسطحه کورت" و "باز آموزی و بازشناخت هندسه" یکی از کتابهای مطرح در زمینه هندسه مسطحه محسوب می شود. نقطه بارز این کتاب مسائل بسیار عالی آن است که در پایان کتاب نیز به زیبایی حل شده اند. در وب سایت مبتکران این کتاب را این گونه معرفی کرده است:
"این‌ کتاب‌ شامل‌ بیش‌ از 600 مسأله‌ در هندسه‌ی‌مسطحه‌ می‌باشد. و از دو قسمت‌ تشکیل‌ شده‌: قسمت‌اول‌ شامل‌ مسأله‌ها‌ ی نسبتأ ساده و قسمت‌ دوم شامل ‌راهنمایی‌ها و حل‌ کامل‌ مسأله‌هاست‌. کتاب‌ مجموعه‌ای‌ ازمسأله‌های‌ دشوار هندسی‌ است‌ که‌ هدفش‌ نشان‌ دادن‌زیبایی‌ روش‌های‌ مقدماتی‌ اثبات‌ هندسی‌ و شیوه‌های‌محاسبه ‌ی آنها دراین‌ کتاب‌ برای‌ دانش‌آموزان‌،داوطلبان‌ المپیادها و دبیران‌ هندسه‌ بسیار مفید است‌."

نظرات  ( 0 )  نظر امتيازات امتياز بده:
 نام : الفبای المپیاد های ریاضی و کامپیوتر
توضيحات: کتاب الفبای المپیادهای ریاضی و کامپیوتر در سال 1381توسط انتشارات فروغ ولایت تحت نظر باشگاه دانش پژوهان جوان به چاپ رسیده است. آقای محمد آبادی(دارنده دو مدال برنز المپیاد کامپیوتر و مدرس المپیاد ریاضی و المپیاد کامپیوتر) نویسنده کتاب در پی انتشار موفق کتاب الفبای المپیاد کامپیوتر ،کتاب الفبای المپیادهای ریاضی و کامپیوتر را با افزودن چند بخش به کتاب فوق به چاپ رساندند. فصول اصلی این کتاب عبارتند از:" آشنایی با آنالیز ترکیبی"،" تناظر یک به یک و دو گونه شمردن"،" اصل شمول و عدم شمول" و در نهایت" ستقرای ریاضی". در پیوست این کتاب توضیحاتی راجع به المپیاد کامپیوتر و نتایج تیم ملی المپیاد کامپیوتر ایران در مسابقات جهانی آمده است.در این کتاب به طور تقریبا جامعی مطالب المپیاد کامپیوتر بررسی شده است لیکن در مورد مطالب المپیاد ریاضی تنها آن بخشهایی که با المپیاد کامپیوتر اشتراک دارند مورد بحث قرار گرفته اند وعلاقه مندان باید مباحثی همچون هندسه، جبر، نظریه اعداد و نابرابریها را از سایر منابع مطالعه کنند. از محاسن این کتاب می توان به زبان ساده، توجه به سطح معلومات و محتوای کتابهای درسی دانش آموزان ایرانی و جمع آوری مناسب مثالها و مسایل مناسب سایر کتابها اشاره کرد. قیمت کتاب2200 تومان است.

نظرات  ( 0 )  نظر امتيازات امتياز بده:
 نام : نظریه اعداد
توضيحات: نام نویسنده: میرحسین موسوی- سید شمس الدین انوار
انتشارات: مبتکران
تاریخ چاپ آخر: پاییز 81

این کتاب یکی از معدود کتابهای مناسب برای المپیاد ریاضی در زمینه نظریه اعداد است که به زبان فارسی به چاپ رسیده است.
این کتاب در 6 فصل زیر ارائه شده است:
- قضیه الگوریتم و کاربردهای آن
- اعداد اول
- هم نهشتی
- قضیه اویلر
- معادلات سیال و معادله هم نهشتی
- مسائل

در وب سایت مبتکران در معرفی این کتاب آمده است:
"این‌ کتاب‌ بخش‌ تئوری‌ اعداد در سطح‌ دبیرستان‌ رابطور دقیق‌ و با ارایه‌ی‌ مسایل‌ متنوع‌ و حل‌ آنها موردبررسی‌ قرار می‌دهد. مسایل‌ این‌ کتاب‌ اغلب‌ شناخته‌شده‌ است‌. اما تعدادی‌ مسایل‌ جدید طرح‌ و حل‌ شده‌ که‌مطالعه‌ی‌ آنها نیز مفید است‌. کتاب‌ شامل‌ الگوریتم‌تقسیم‌، اعداد اول‌، همنهشتی‌، قضیه‌ی‌ اولر، معادله‌ی‌سیاله‌ و معادله‌ی‌ همنهشتی‌ می‌باشد.این‌ کتاب‌ هم‌ برای‌ دانش‌آموزان‌ مفید است‌ و هم‌به‌عنوان‌ یک‌ کتاب‌ مرجع‌ مورد استفاده‌ی‌ دبیران‌ ریاضی‌می‌باشد. این‌ کتاب‌ مختص‌ تئوری‌ اعداد است‌ که‌ اززیباترین‌ و قدیمی‌ترین‌ بحث‌های‌ علم‌ ریاضی‌ است‌"

نظرات  ( 1 )  نظر امتيازات امتياز بده:
 
   
<<صفحه قبل [1] [2] [3] [4] [5] [6] صفحه بعد>>
آرشيو کتاب   
جستجوي كتاب  
 
جستجو براي:  
جستجو در:  
افراد آنلاين: 171    بازديد امروز: 1    كل بازديدها: 185791
  صفحه اول | راهنماي سايت | آموزش | زنگ تفريح | مصاحبه | معرفي کتاب | مشاوره  
  مسابقه | اخبار | نظرات و پيشنهادات | پرسش و پاسخ علمي | درباره ما