جهت استفاده بهينه از امكانات سايت و امكان دادن به مشاور جهت بررسي سوابق قبلي شما در هنگام پاسخ گويي به جوابتان لطفا ابتدا در شبكه وارد شويد (login كنيد)
ورود       ثبت نام

<<صفحه اول <صفحه قبل  [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] صفحه بعد> صفحه آخر>>
 
   
 نام:  سونیا
   
تاریخ مشاوره:  13/09/1391
سوال:  سلام مشکل من این که اگرپزشکی قبول شم میتونم ازپس درس های سخت این رشته بربیام من دانش اموز سوم دبیرستانم
     
تاریخ پاسخ:  14/09/1391 
پاسخ :  سلام سونیا جان. از این که مشکل خود را صادقانه و رک بیان کرده اید از شما سپاس گزارم. ممنون. اگر چه ما در این بخش به مشاوره ی المپیاد ریاضی می پردازیم اما صراحت بیان شما و مقطع تحصیلی حساسی که در آن قرار دارید ما را بر آن داشت که پاسخی برای شما مهیا کنیم. من بدون دیدن و شناختن شما و بدون اطلاع از توانایی های شما با قاطعیت کامل به شما می گویم بله. می توانید. هیچ درس سختی وجود ندارد اگر شما اراده کنید و مطالعه ی کافی داشته باشید. با تمرکز کافی و دقت. انسان قادر است خود را با اوضاع وفق دهد (در زندگی روزمره) و هیچ مانعی برای پیشرفت خود سر راه نداشته باشد. با آرامش به درس خواندن ادامه دهید. به مرور به این نتیجه خواهید رسید که توان لازم برای انجام کار مورد نظر را دارید. از الان دلیل خاصی برای نگرانی برای اتفاقات احتمالی چند سال آینده نداشته باشید. خدا صابران و شاکران را دوست داشته و هوای آن ها را بیشتر دارد. موفق باشید.
   
   
 نام:  امیر نقی پور
   
تاریخ مشاوره:  13/09/1391
سوال:  سلام چگونه مثل جرج پولیا یا پرویز شهریاری با حل مسایل برخورد کنیم منظورم چطور خود خالق مسئله باشیم نه اینکه مسایل آماده را حل کنیم
     
تاریخ پاسخ:  13/09/1391 
پاسخ :  سلام آقای نقی پور. ممنون از سوال زیبایی که مطرح کردید. مسایلی که شما با آن ها مواجه هستید (در کتاب ها و نوشته جات) حاصل کارهای پژوهشی عمیق و عموما سطح بالاست. یک محقق حین مطالعه ی مساله ی خاص یا موضوعی خاص آن ها را طرح کرده است. جرج پولیا معلم و محققی چیره دست و قدرتمند بود که در اواخر عمرش تلاش زیادی کرد تا شیوه‌هایی که مردم برای حل مسائل استفاده می‌کنند را توصیف کند و چگونگی آموزش حل مسأله را شرح دهد. در کتاب چگونه مسأله را حل کنیم به شیوه های آموزش ریاضی و حل مسائل می پردازد. در کتاب جبر و احتمال دبیرستان نقل قول هایی از کتاب خلاقیت ریاضی او وجود دارد. استاد پرویز شهریاری معلمی توانمند و انسانی نمونه بود و مورد احترام تمام جامعه ی ریاضیات ایران که کار ترجمه و گردآوری (تالیف) را به زیبایی و کاملا استادانه انجام می داد. یاد هر دو عزیز از دست رفته گرامی و روح آن ها شاد. من نمی دانم در چه سطحی مشغول هستید؟ دانشجو یا دانش آموز ، معلم یا محقق؟ در هر سطحی باید خاطر نشان کنم که مساله طرح کردن کار ساده ای نیست. مهارت و زبدگی و پختگی ویژه ای لازم دارد که بعد از سال ها تحقیق در سطح اول ریاضیات به دست می آید. البته نوشتن تعدادی رابطه کنار هم و مطرح کردن آن به عنوان مساله کار ساده ای است اما مساله ی طرح شده باید چند هدف را هم زمان تامین کند از جمله این که آموزنده باشد یعنی باعث ایجاد انگیزه در مخاطب شده و موضوعی را به وی بیاموزد و نیز ارتباط با سایر قسمت هایی که مطالعه کرده ایم داشته باشد. .... در این سطح بهتر است ابتدا به اندازه ی کافی ریاضیات مطالعه کنید تا به مرز تحقیق برسید سپس مسایل اتوماتیک وار طرح خواهند شد. به خاطر داشته باشید که مساله باید هدف دار باشد! الله بختکی و صرفا استفاده از روابط ریاضی سنگین نباشد. گاهی اوقات یک مساله ی ساده محرکی است برای تحقیقاتی عمیق. من بیشتر از این نمی توانم بنویسم. بقیه را باید تجربه کنید. موفق باشید.
   
   
 نام:  bita
   
تاریخ مشاوره:  08/09/1391
سوال:  salam roozi chand saat bayad dars bekhoonim
     
تاریخ پاسخ:  11/09/1391 
پاسخ :  سلام بیتا جان. من دقیق نمی دانم برای چه منظوری مطالعه می کنید اما بهتر برای هر هدفی که هست هر چقدر که می توانید مطالعه کنید. مطالعه ساعتی نباشد بهتر است. کیفیت مهم تر است. یاد بگیرید و سپس موضوع عوض کنید. موفق باشید.
   
   
 نام:  محمد
   
تاریخ مشاوره:  08/09/1391
سوال:  سلام میشه بگید برای قبولی در مرحله اول المپیاد ریاضی چند درصد سوال ها رو پاسخ داد یعنی کف قبولی چند بوده (البته در سال های گذشته)
     
تاریخ پاسخ:  11/09/1391 
پاسخ :  سلام محمد. تجربه ی ما نشان داده بهتر است در هنگام مطالعه و آمادگی دنبال پاسخ این پرسش نباشید بهتر است زیرا باعث می شود خودتان را با نمرات تنظیم کرده و با تغییر وضعیت نتوانید به نتیجه ی مورد نظر برسید. این سوال را رها کرده و فقط خوب مطالعه کنید و قوی شوید. حل مسایل بسیار به شما کمک خواهد کرد. مساله زیاد حل کنید. متنوع و با درجه ی سختی متغیر. موفق باشید.
   
   
 نام:  الی
   
تاریخ مشاوره:  09/09/1391
سوال:  سلام من خیلی دوست دارم در ازمون نمونه دولتی قبول شم می شه راهنماییم کنید.
     
تاریخ پاسخ:  11/09/1391 
پاسخ :  سلام الی جان. ما برای المپیاد مشاوره می دهیم. اطلاعات دقیقی از آزمون های مدارس نمونه ی دولتی در دست نداریم. اما با دیدن نمونه ی سوالات این آزمون ها می توانید بهتر بفهمید که به چه منابعی برای مطالعه ی بیشتر نیاز دارید. موفق باشید. لینک زیر احتمالا به شما کمک کند: http://www.lohebartar.ir/index.php?option=com_content&view=article&id=13:1391-01-09-13-17-47&catid=5:ketabhaye-jadid
   
   
 نام:  سارا
   
تاریخ مشاوره:  03/09/1391
سوال:  سلام من چطورمیتونم توی المپیاد مقام بیارم اخه سوالاش خیلی سختن
     
تاریخ پاسخ:  06/09/1391 
پاسخ :  سلام ساراجان. سوال شما کلی است و بنابراین من پاسخی کوتاه، مفید(احتمالا) و کلی خواهم داد. برای موفقیت در هر کاری به عقیده ی من ابتدا بایست اطلاعات مناسب و راه بردی در آن زمینه به دست آورد مثلا شما بایست سوالات بسیاری را مطالعه کنید و البته از منابع مناسب که در سایت موجود است. چون المپیاد تلاش برای ارتقا است (نه برای بقا) بنابراین لزومی ندارد استرس داشته باشید. قرار نیست همه موفق به انجام هر کاری شوند. مهم تلاش صحیح و انسان دوستانه است که شما در حال حاضر آغاز کرده اید. مطمئن باشید اگر منابع مناسب را به اندازه ی کافی و البته دقیق مطالعه کنید آن گاه نتیجه هم خواهید گرفت. سوال خاصی اگر داشتی در خدمتیم. موفق باشید.
   
   
 نام:  علی
   
تاریخ مشاوره:  01/09/1391
سوال:  میخام بگماری رشته ی تکلفی زیست مهم تراست یا ریاضی
     
تاریخ پاسخ:  01/09/1391 
پاسخ :  متوجه این سوال نشدم. دقیق تر بنویسید. با تشکر
   
   
 نام:  بیمان
   
تاریخ مشاوره:  01/09/1391
سوال:  A/sina=B/sinb=C/sinc=2R
     
تاریخ پاسخ:  01/09/1391 
پاسخ :  به کتاب مثلثات پایه نوشته ی جلیل الله قراگوزلو مراجعه کنید. نوشتن روابط در این جا محدود است. موفق باشید.
   
   
 نام:  سارا
   
تاریخ مشاوره:  25/08/1391
سوال:  سلام خسته نباشید.من فارغ التحصیل رشته تجربی هستم پارسال ریاضی نمیخوندم.برای 50 درصد در کنکور سراسری چه مباحثی رو بخونم؟لطفا ایمیل کنید.مرسن
     
تاریخ پاسخ:  25/08/1391 
پاسخ :  سلام. ممنون از شما. ما برای کنکور مشاوره نداریم. با این وجود توصیه می کنیم کتاب های درسی اتان را کامل مطالعه کرده و به اندازه ی کافی سوال چند گزینه ای پاسخ دهید تا مهارت های لازم جهت رسیدن به هدفی که دارید به دست آورید. موفق باشید.
   
   
 نام:  مسعود بیا بانگرد
   
تاریخ مشاوره:  22/08/1391
سوال:  7*(-*6)=-*5+7*6 لطفا جواب جای خالی را بگوید. با تشکر
     
تاریخ پاسخ:  25/08/1391 
پاسخ :  سلام. * چه عملی است؟(ضرب است؟ تقسیم است؟ چیست؟)
   
   
<<صفحه اول <صفحه قبل  [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] صفحه بعد> صفحه آخر>>

لطفا مشخصات و سوال خود را در بخش زير وارد کنيد.
جواب سوال شما، پس از بررسي در بخش پرسش و پاسخ قرار داده خواهد شد.
نام:  
E-Mail:  
بخش:
متن سوال:  

 

افراد آنلاين: 13    بازديد امروز: 3    كل بازديدها: 729903
  صفحه اول | راهنماي سايت | آموزش | زنگ تفريح | مصاحبه | معرفي کتاب | مشاوره  
  مسابقه | اخبار | نظرات و پيشنهادات | پرسش و پاسخ علمي | درباره ما