جهت استفاده بهينه از امكانات سايت و امكان دادن به مشاور جهت بررسي سوابق قبلي شما در هنگام پاسخ گويي به جوابتان لطفا ابتدا در شبكه وارد شويد (login كنيد)
ورود به سايت       ثبت نام

<<صفحه اول <صفحه قبل  [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] صفحه بعد> صفحه آخر>>
 
   
 نام:  ZAHRA
   
تاريخ سوال:  01/11/1392
سوال:  سلام ببخشید شما چه رشته ای وچه دانشگاهی درس خوندین و در حال حاضر چه مدرکی دارید؟ چون من وااااقعا به رشته شما علاقه مندم! ذرات گراویتون در پوسته زمین موجود هستند؟ساختار این ذرات چیه؟ علت وجود دافعه و جاذبه چه چیزی است؟ میشه گفت هسته زمین وسط زمین قرار ندارد؟ و در واقع متمایل به یک طرف زمین است؟ چطور میتونیم این فرضیه رو اثبات کنیم؟ میشه جواب سوالاتمو به میلم هم بفرستید؟
     
تاريخ پاسخ:  04/11/1392 
پاسخ :  سلام، این سؤال رو بید در بخش مشاوره میآوردی. ولی چون اینجا نوشتی موقتاً جواب کوتاهی میدم. اینکه گرایش من در فیزیک چی هست و چه سابقه ای داشتم هیچ کمکی به تو نخواهد کرد. تو باید دنبال علاقه خودت باشه. فقط راهنماییت میکنم من ذرات بنیادی خوندم و محدود هم نگردم خودم به ذرات. گرانش و کیهانشناسی هم کار میکنم. همه چیز بستگی به خودت داره.

ولی در مورد سؤالات علمی که کردی به ترتیب:
1. قبل از اینکه در مورد حضور گراویتون سؤال کنی باید از ماهیتش باخبر باشی. کتاب دذرات بنیادی نشر معاصر کتاب قطع چیبی زده به زبان ساده که ترجمه ای از یک کتاب خوب و به زبان ساده هست. مشابه همین کتاب بنام کیهانشناسی رو هم نشر بصیرت و یا همین معاصر با همین شکل و شمایل چاپ کرده که اون هم ترجمه ست. هردو رو بخون. چون گراویتون ذره ی پیشنهادی مدل استاندارد ذرات هست که فعلا کنار گذاشته شده از دید ذراتیهای قائل به مدل استاندارد ذرات، در گرانش هم گفته میشه، درست مثل ذره ی حاملی مثل فوتون که انرژی حمل میکنه ولی ما اون رو ذره حامل مینامیم چون داده های یک رویداد رو حمل میکنه، گراویتون هم همین نقش رو در ابعاد بزرگ بازی میکنه. به هیچ وجه دیده نشده و امواج گرانشی هم تا الان رصد نشدند.

۲. دافعه و جاذبه چیزی جز نیرو و یا بهتر بگم عکس العمل در مقابل کنش بک ذره یا چسم دیگه نیست. در این مورد از فیزیک پایه بخصوص زمانی که مایکل فارادی فیزیکدان بزرگ، کارهای زیادی رو انجام داد و بعد گأوس و بقیه آزمایشگران، کارهای جالبی برای آشکارسازی و کشف ماهیت ذرات انجام دادند.

۳. نه نمیشه اینطور گفت. حتی اگر در مورد میدان مغناطیسی زمین میگفتی و یا نقطه اثر روی یک چسم از طرف زمین باز هم با دقت خوبی که نسبی هست این دقت، هسته در مرکز هست. ولی به طور کلی اثبات همچین موردی از طریق مرکزجرم در مکانیک کلاسیک براحتی و با دقت قابل اندازه گیری هست. البته نسبیت عام هم میتونه استفاده بشه ولی نیازی به نسبیت نیست اینجا. سیتم و زمین رو از کتاب نجوم و اخترفیزیک مقدماتی زیلیلک بخون. باید برات جالب باشه و سؤالاتت در این زمینه رو پاسخ بده.

   
   
 نام:  عطیه
   
تاريخ سوال:  27/09/1392
سوال:  توضیحاتی درمورد محاسبه کانون به روش بسل میخواهم
     
تاريخ پاسخ:  29/09/1392 
پاسخ :  سلام به بخش ریاضی مراجعه کن:

http://olympiad.roshd.ir/QuestionAnswer/QuestionAnswer.aspx?OlympiadName=Mathematics
   
   
 نام:  مریم
   
تاريخ سوال:  23/09/1392
سوال:  آیا زمان نوسانی یک اونگ ساده در ارتفاع مختلف درسطح زمین تغییر میکند یا خیر چرا؟
     
تاريخ پاسخ:  29/09/1392 
پاسخ :  سلام، یک نکته فراتر از کتاب هست که با ارتفاع (مرکز جرم که مرکز گرانشی حساب میکنیم) میزان شتاب جاذبه تفاوت میکنه. ارتفاع بیشتر فاصله بیشتر و اثر گرانشی کمتر. منتهی باید بری در کتاب درسی و کتابهی موضوعی فیزیک بخش مکانیک یا گرانش، یا حتی نجوم فرمولها رو پیدا کنی.
   
   
 نام:  ایدین
   
تاريخ سوال:  21/09/1392
سوال:  در کتاب اول دبیرستان نوشته بود باموهای مادامی منظور از ان چه بود وقتی مامیگییم الکترون در کلاهک الکتوسکوپ وجود دارد و ما میله ی باردار مثبتی را به ان نزدیک میکنیم میگوییم الکتروسکوپ نز همان سوال بخش مشاوره لطفا جوابم را بدهید
     
تاريخ پاسخ:  21/09/1392 
پاسخ :  سلام، من هم نمیدونم کتاب دقیقا چرا نوشته موهای مادام (شاید منظورش خانم بوده یا موهای بلند و یا موهایی که قابل انعطاف نسبت به الکترونهای آزاد هستند. در واقع کاری به کتاب نداشته باشه. من جوابت رو دادم. و اما الکتروسکوپ
ببین اولاً احتمالا میدونی که الکترونهای آزاد روی سطح هستند. در نتیجه هر میله بارداری رو بهش نزدیک کنیم اگر اختلاف پتانسیل یا اینجا همون تعداد بار وجود داشته باشه، تو متوجه میشی که الکترونها به صورتی مثل جرقه اگر شدید باشه مثل برخی آزمایشهای فیزیکی که تخلیه بار شدیدی در اونها اتفاق میفته، و یا جاذبه ی کوتاه مدت و یا اثراتی شبیه اینها که ودر الکتروسکوپ نتیجه رو میبینی، اتفاق میفته. جمله آخرت ناقص بود ولی امیدوارم جواب رو داده باشم. اگر متوجه نشدی من یک لینک میدم به صورت تصویری و با توضیح این مسئله بررسی شده.
   
   
 نام:  محمد
   
تاريخ سوال:  18/09/1392
سوال:  سلام چرا پشه در داخل ماشینی که در حال حرکت است به این طرف وآن طرف پرتاب نمی شود؟ یا اینکه ماشین ترمز می زند ما به سمت جلو یا عقب می رویم ولی برای پشه تاثیری ندارد؟
     
تاريخ پاسخ:  19/09/1392 
پاسخ :  سلام، برای همه ی این نوع مفاهیم چارچوب مرجع رو بخون و خوب بهش فکر کن. در اینترنت هم مطلب زیاد هست.
   
   
 نام:  ارسلان
   
تاريخ سوال:  18/09/1392
سوال:  چگونه رزمندگان جهت عبور از عرض رودخانه اروند از پدیده ی جزر ومد استفاده می کردند؟
     
تاريخ پاسخ:  19/09/1392 
پاسخ :  سلام، یک بار تعریف جزر و مد رو بخون و ببین چه پدیده ای هست. بعد خودت به جواب میرسی.
   
   
 نام:  حمید
   
تاريخ سوال:  17/09/1392
سوال:  ما با ید چه طوری سئوال بیدا کنیم
     
تاريخ پاسخ:  19/09/1392 
پاسخ :  سلام، برای فیزیک:
http://olympiad.roshd.ir/Physics/main.html

اگر منظورت سوالهای خارج کتاب بود. در مورد درسهای دیگه هم به صفحه های شیمی-زیست و ریاضی و کامپیوتر میتونی سر بزنی و بانک سؤال رو باز کنی. از لینکهای زیر استفاده کن.
   
   
 نام:  سارا
   
تاريخ سوال:  15/09/1392
سوال:  باید کجا جواب سوالامو بگیرم ..میشه به ایمیلم بفرستید؟
     
تاريخ پاسخ:  19/09/1392 
پاسخ :  سلام، جوابها رو همینجا میدیم. جوابت رو برات نوشتم. میتونی قبل از این نوشته ببینیش. موفق باشی
   
   
 نام:  فاطیما
   
تاريخ سوال:  14/09/1392
سوال:  سلام،میشه دربارهی تغییرات انرژی جنبشی چندتا سوال پایه هفتمی بگید.
     
تاريخ پاسخ:  19/09/1392 
پاسخ :  سلام، از بانک سؤال ما استفاده کن:

http://olympiad.roshd.ir/Physics/main.html
   
   
 نام:  سارا
   
تاريخ سوال:  15/09/1392
سوال:  سلام ببخشید من خیلی سوال دارم وباید جوابشم هرچی زودتر بدونم شنبه امتحان پایان ترم دارم.مرسی. 1.باقرار دادن یه اهنربا درزیر گلوله فلزی اونگ چه تغییری در دوره تناوب اونگ ایجاد میشود؟چرا؟ 2.اگر اونگی رااز سطح زمین به سیاره ای ببریم که در ان شتاب گرانشی یک چهارم شتاب گرانش زمین است دوره تناوب اونگ چه تغیری میکند؟ 3.اگر وزنه ای اویخته بر فنررا در مایعی فروبرده باتوجه به قانون هوک ایا ظریب سختی فنر تغییری میکند؟چرا؟ 4.ضریب اصطکاک بزرگتر از یک وجود دارد؟چطور؟
     
تاريخ پاسخ:  19/09/1392 
پاسخ :  سلام، ۱. آهنربا باعث تغییر در فرکانس نوسانی میشه. این رو با فرمول هم میتونی نشون بدی. علتش هم مشخصه: میدان خارجی باعث نیرو وارد کردن به گلوله رسانا میشه.

۲. سؤال دومت خیلی ساده تر هست. به فرمول نگاه کن. فقط راهنمایی میکنم، شتاب گرانشی در همه سیارات یکی نیست.

۳. این هم سؤال آسونی هست. قانون شناوری رو استفاده کن.

۴. این سؤال رو از کتاب فیزیک نگاه کن. اگر کتاب دیگه ای در مورد مکانیک یا فیزیک ۱ داری که اصطکاک داره، توضیحش هست. در کتاب درسی هم هست. وگرنه ازت خواسته نمیشد.

درآخر در طول ترم بخون نه شب امتحان. بدست آوردن سریع جواب نمیده. و نتیجه کُلی اونطوری نخواهد شد که شاید مطلوب تو باشه. هر روزی که درس داده میشه بخون و شب قبل از کلاس بعدی همون درس مرور کن.
   
   
<<صفحه اول <صفحه قبل  [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] صفحه بعد> صفحه آخر>>

لطفا مشخصات و سوال خود را در بخش زير وارد کنيد.
جواب سوال شما، پس از بررسي در بخش پرسش و پاسخ قرار داده خواهد شد.
نام:     
E-Mail:     
بخش:   
متن سوال:     
افراد آنلاين: 267    بازديد امروز: 860    كل بازديدها: 4731976
  صفحه اول | راهنماي سايت | آموزش | زنگ تفريح | مصاحبه | معرفي کتاب | مشاوره  
  مسابقه | اخبار | نظرات و پيشنهادات | پرسش و پاسخ علمي | درباره ما